Nadchodzą zmiany w pogodzie

Od dłuższego czasu pogoda jest stabilna i dość nudna. Temperatura nie ulega większym zmianom, praktycznie w ogóle nie pada ani deszcz, ani śnieg, na niebie dominują stratusy, czyli niskie chmury warstwowe i tylko czasami pokazuje się Słońce.

Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach? Czy w końcu spadnie śnieg, o którym ciągle piszą i straszą inne media? 😉

ŚRODA [17.11.2021] – w nocy z wtorku na środę początkowo zachmurzenie małe, później miejscami wzrastające do dużego i całkowitego. Bez opadów. Miejscami utworzą się gęste mgły 🌫️ przed którymi wydałem osobne ostrzeżenie meteorologiczne: 👇https://pogodadlaslaska.pl/ostrzezenie-meteorologiczne-na-16-17-listopada-2021/

W środę rano początkowo miejscami jeszcze gęste mgły. Poza tym w ciągu dnia przewiduję w regionie przeważnie zachmurzenie duże i całkowite. Na ogół bez opadów, jedynie wieczorem lokalnie może słabo pokropić.

Temp. min. w nocy ok. -1/2°C.. Temp. max. po południu ok. 7/8°C. Wiatr południowy, skręcający na południowo-zachodni, początkowo słaby, a pod wieczór umiarkowany, przez co zacznie obniżać temperaturę odczuwalną o kilka stopni. Ciśnienie stabilne ok. 1022-1020 hPa.

CZWARTEK [18.11.2021] – w nocy i w ciągu dnia przewiduję zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z niewielkimi przejaśnieniami 🌥️ Lokalnie możliwe przelotne opady deszczu. Temp. min. rano ok. 4/6°C. Temp. max. w ciągu dnia ok. 6/8°C. Jeszcze bardziej ruszy się powietrze, gdyż powieje umiarkowanie z zachodu, tak więc odczuwalna temperatura będzie o ok. 4 stopnie niższa. Ciśnienie wzrośnie do 1027 hPa.

PIĄTEK [19.11.2021] – zachmurzenie całkowite ☁️ W większości regionu okresami wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. min. rano ok. 4/6°C. Temp. max. wystąpi dopiero wieczorem ok. 8/10°C. Wiatr nadal umiarkowany, chwilami dość silny, z zachodu. Będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 4 stopnie. Ciśnienie ok. 1023 hPa.

Krótko mówiąc, w czwartek, a zwłaszcza w piątek, warto mieć przy sobie parasol ☂️ którego dość dawno nie używaliśmy. W czwartek ukaże się również wstępna prognoza pogody na WEEKEND 😉