Nadchodzą zmiany…

Trzydniowy weekend w woj. śląskim przyniósł na ogół piękną, słoneczną pogodę, jedynie w niedzielę miejscami utrzymywały się mgły, głównie przed południem. Jak na listopad było bardzo ciepło, bo nawet 12/13°C. Przed nami jednak widać już zmiany, o których piszę poniżej.

W PONIEDZIAŁEK [14-11-2022] – zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego po małe. Najwięcej rozpogodzeń w południowej części woj. śląskiego, zwłaszcza w górach, gdzie słonecznie powinno być od rana. Po południu w większości regionu przejaśnienia i rozpogodzenia. Rano w wielu miejscach mgły, lokalnie bardzo gęste. Na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 8/12°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie będzie wolno spadać z 1027 do 1019 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek zachmurzenie zróżnicowane od małego po całkowite. Znowu w większości regionu wystąpią gęste mgły ograniczające widzialność lokalnie nawet poniżej 100 metrów. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 1/4°C. W miejscach dłuższych rozpogodzeń, zwłaszcza na południu woj. śląskiego, możliwe słabe przymrozki. Wiatr słaby z południowego wschodu i południa.

We WTOREK [15-11-2022] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie zróżnicowane od całkowitego po umiarkowane i małe. Rano początkowo w większości regionu mgły, miejscami bardzo gęste. Wieczorem lokalnie może pokropić. Temp. max. ok. 8/12°C. Wiatr słaby z południa i południowego zachodu. Ciśnienie będzie nadal spadać do ok. 1010 hPa.

W NOCY z wtorku na środę przewiduję zachmurzenie całkowite i duże. Miejscami wystąpią opady deszczu. Temp. min. ok. 3/6°C. Wiatr słaby przeważnie z południa i południowego zachodu.

W ŚRODĘ [16-11-2022] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie duże i całkowite. Miejscami wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki. Temp. max. ok. 7/9°C. Po południu i wieczorem zacznie spadać. Wiatr początkowo słaby i zmienny, wieczorem umiarkowany przechodzący w północno-wschodni i wschodni. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1005 hPa.

W drugiej połowie tygodnia czeka nas dalszy spadek temperatury. Ze wschodu napłynie zimne kontynentalne powietrze. Od piątku nocami i o porankach temperatura spadnie już poniżej zera, tak więc warto pomyśleć o wymianie opon na zimowe.

Czy spadnie śnieg i czy będzie to już początek termicznej zimy? Na to pytanie odpowiem Wam w mojej kolejnej prognozie kilkudniowej we wtorek wieczorem 😉 A tymczasem zapraszam na tęczową 👉ciekawostkę 😀