Nadchodzi mróz

W czwartek w woj. śląskim lokalnie pojawiły się słabe opady nie tylko deszczu, ale i śniegu, zaś temperatura cały czas spadała. Jaką pogodę przyniosą ostatnie dni tego tygodnia? Zapraszam na szczegóły 🙂

W PIĄTEK [18-11-2022] – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. Miejscami wystąpią niewielkie opady śniegu ❄️ Temp. max. ok. -1/+1°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu i północnego-wschodu, będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 5 stopni. Ciśnienie zacznie rosnąć do ok. 1007 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę zachmurzenie duże do umiarkowanego. Lokalnie możliwe będą słabe przelotne opady śniegu ❄️ Mroźno. Temp. min. ok. -3/-7°C. Wiatr umiarkowany i słaby z północnego wschodu i północy.

W SOBOTĘ [19-11-2022] – zachmurzenie przeważnie umiarkowane ⛅ i duże. Słabe przelotne opady śniegu ❄️ możliwe będą tylko bardzo lokalnie. Zimno. Temp. max. ok. -1/-3°C, tak więc utrzyma się termiczna zima z całodobowym mrozem. Wiatr słaby z kierunków zmieniających się. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1013-1015 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane. Na ogół bez opadów. Bardzo zimno, jak na listopad. Temperatura minimalna ok. -6/-10°C. Wiatr słaby z południowego wschodu.

W NIEDZIELĘ [20-11-2022] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie zróżnicowane od małego po całkowite. Na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 0/2°C. Wiatr słaby z kierunków południowych. Ciśnienie dość stabilne ok. 1012-1010 hPa.

Prognozę będę jeszcze aktualizował, tak więc warto zaglądać i sprawdzać, czy nie zaszły w niej jakieś zmiany. Jak długo potrwa to ochłodzenie? O tym w moich kolejnych prognozach kilkudniowych 😉 Na koniec sprawca tego ochłodzenia -> ZOBACZ