Nadchodzi ochłodzenie

Od początku września dominuje słoneczna i gorąca, a lokalnie wręcz upalna pogoda. Przed nami jednak zmiany. Oto aktualizacja kilkudniowej prognozy pogody.

ŚRODA [13.09.2023] – przez większość dnia dość słonecznie 🌤️ i na ogół bez opadów. Dopiero późnym popołudniem i wieczorem od zachodu dotrze chłodny front atmosferyczny, który w większości regionu przyniesie opady deszczu oraz lokalne burze ⛈️ Temp. max. po południu ok. 28/30°C, a więc nadal gorąco, a nawet upalnie, zwłaszcza w okolicach Raciborza. Wiatr powieje słabo z południa i zachodu, jedynie w czasie burz będzie chwilami silniejszy. Ciśnienie dość stabilne ok. 1013 hPa.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie całkowite do dużego. W większości regionu wystąpią opady i lokalne burze ⛈️ Temp. min. rano ok. 15/17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zmieni kierunek na północno-zachodni. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1017 hPa.

CZWARTEK [14.09.2023] – zachmurzenie całkowite ☁️ do umiarkowanego ⛅ W południowej części woj. śląskiego wystąpią opady deszczu 🌧️ które w ciągu dnia będą stopniowo zanikać. Poza tym na ogół bez opadów. Za frontem z północy napłynie dużo chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Temp. max. po południu wyniesie zaledwie ok. 19/21°C. Będzie zatem o prawie 10 stopni chłodniej niż w poprzednich dniach. Wiatr słaby i umiarkowany z północy. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1021 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie zróżnicowane od małego po duże. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 11/14°C. Wiatr słaby z kierunków północnych. Dalszy powolny wzrost ciśnienia do ok. 1023 hPa.

PIĄTEK [15.09.2023] – pogodę będzie kształtować wyż QUITERIA z centrum nad Bałtykiem. Zachmurzenie będzie zróżnicowane, od dużego po małe. Na ogół bez opadów. Temp. max. po południu ok. 20/22°C, czyli komfort termiczny. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie ok. 1024-1022 hPa.

Przed nami zatem od czwartku dość spore ochłodzenie o prawie 10 stopni. Co przyniesie weekend? O tym napiszę już w czwartek😉