Od piątku stopniowe ochłodzenie

Czwartek był najcieplejszym dniem od początku roku. W woj. śląskim temperatura wzrosła do 22°C, a w Małopolsce i na Dolnym Śląsku nawet 23°C. Niestety przed nami powrót do chłodnej wiosny. Zapraszam na szczegóły prognozy na kolejne dni.

W PIĄTEK [15-04-2022] zachmurzenie w regionie będzie całkowite oraz duże z przejaśnieniami. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ okresami intensywne. Deszcz może początkowo zawierać niewielkie ilości pyłu saharyjskiego. Temp. max. ok. 13/15°C, a więc już dużo chłodniej niż w czwartek. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu i północnego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1020 hPa.

W NOCY z PIĄTKU na SOBOTĘ zachmurzenie od umiarkowanego po całkowite. W całym regionie wystąpią opady deszczu 🌧️ zwłaszcza w drugiej części nocy. Temp. min. rano ok. 4/6°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu, skręcający niestety na zimny północny.

W SOBOTĘ [16-04-2022] rano pochmurno z opadami deszczu 🌧️ a wysoko w górach również śniegu. W ciągu dnia od północy będą postępować przejaśnienia oraz rozpogodzenia 🌤️ a opady będą zanikać. Napłynie powietrze pochodzenia arktycznego, a więc czeka nas dalsze ochłodzenie. Temp. max. po południu ok. 8/10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z północy. Ciśnienie wzrośnie z 1020 do 1030 hPa.

W NOCY z SOBOTY na NIEDZIELĘ zachmurzenie zmienne od dużego po małe 🌛 Na ogół bez opadów. Zimno! W Wielkanocny poranek temp. min. ok. 1/-3°C, a więc w wielu miejscach wystąpią przymrozki i pojawi się szron. Wiatr słaby i umiarkowany z północy.

W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ [17-04-2022] zachmurzenie zmienne od nieba bezchmurnego 🌞 po zachmurzenie duże ⛅ W większości regionu bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może przelotnie popadać deszcz lub śnieg (krupa śnieżna). Nadal chłodno. Temp. max. ok. 8/10°C. Wiatr słaby i umiarkowany wciąż z północy. Ciśnienie zacznie wolno spadać.

W LANY PONIEDZIAŁEK [18-04-2022] wciąż chłodno. Rano znowu wystąpią przymrozki. W ciągu dnia zachmurzenie zmienne od małego 🌤️ po całkowite ☁️ Po południu tylko lokalnie możliwe będą przelotne opady deszczu lub krupy śnieżnej. Temp. max. ok. 7/9°C.

W sobotę zamieszczę ostatnią najnowszą prognozę na oba świąteczne dni 🙂