Dokładamy do pieca❗😃

Przed nami przedostatni weekend kwietnia. Jakiej pogody możemy się spodziewać w najbliższych dniach?

Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody dla woj. śląskiego oraz DWIE CIEKAWOSTKI na koniec 😃

PIĄTEK [21.04.2023] – od rana mnóstwo Słońca 🌞 W ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie najwyżej do małego lub umiarkowanego 🌤️ Bez opadów.

Dzięki coraz silniejszej operacji słonecznej nastąpi ocieplenie i po południu przewiduję maksymalnie ok. 16/18°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego wschodu. Ciśnienie 1020-1017 hPa.

NOC z piątku na sobotę – pogodna, zachmurzenie najwyżej małe 🌘 Zachęcam np. do obserwacji gwiazd. Bez opadów. Temp. min. ok. 2/6°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich. Ciśnienie stabilne ok. 1017 hPa.

SOBOTA [22.04.2023] – pierwszy dzień weekendu przyniesie nam przepiękną pogodę. Od rana do wieczora w całym województwie śląskim słonecznie 🌞 W ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie najwyżej do małego lub umiarkowanego. 🌤️

Bez opadów. Będzie przyjemnie ciepło, bo maksymalnie po południu przewiduję ok. 17/19°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu. Ciśnienie 1017-1015 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – bezchmurna 🌘 lub z najwyżej małym zachmurzeniem. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 3/6°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu. Ciśnienie 1015-1014 hPa.

NIEDZIELA [23.04.2023] – drugi dzień weekendu również zapowiada się rewelacyjnie, gdyż od rana przewiduję mnóstwo Słońca 🌞 Dopiero po południu i wieczorem zachmurzenie będzie od zachodu wzrastać ale najwyżej do umiarkowanego ⛅ Bez opadów.

Dzięki operacji słonecznej nastąpi dalsze ocieplenie! Po południu słupki rtęci w termometrach wskażą ok. 20/22°C! Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie będzie nadal wolno spadać do ok. 1010 hPa.

Jak widać, weekend kolejny raz przyniesie nam poprawę pogody, choć tym razem będzie ona wręcz rewelacyjna. Po weekendzie czeka nas prawdopodobnie ponowne pogorszenie pogody.

Prognozę będę oczywiście na bieżąco aktualizował, ale raczej nie spodziewam się w niej większych zmian.

Zachęcam do aktywności na świeżym powietrzu, jazdy na rowerze 🚴‍♂️ spaceru po lesie 🌳 czy parku, a może i pierwszego wiosennego grilla 🍖🔥 😉

Przy tak wysokiej temperaturze i silnej operacji słonecznej przyroda na pewno przyspieszy, bo to właśnie ciepła jej teraz najbardziej potrzeba, a nie deszczu. Wilgoci w glebie pod dostatkiem 🙂

Na koniec zapraszam Was na obiecane dwie ciekawostki:

1. Ciekawy projekt Czytelnika 👉 tutaj

2. O Europie skutej lodem 👉 tutaj