Nadchodzą zmiany…

Od dłuższego czasu panuje gorąco-upalna aura spowodowana zaleganiem nad nami powietrza gorącego, a jednocześnie wilgotnego. Na horyzoncie widać jednak koniec tej aury. Zapraszam na najnowszą prognozę.

ŚRODA [23.08.2023] – rano miejscami pochmurno ☁️ ale w ciągu dnia zachmurzenie wszędzie zmniejszy się przeważnie do umiarkowanego ⛅ i małego. Bez opadów. Trochę niższa temperatura niż ostatnio, ale wciąż gorąco i duszno. Temp. max. po południu ok. 25/27°C. Wiatr słaby z kierunków północnych. Ciśnienie stabilne ok. 1018 hPa.

NOC ze środy ma czwartek – w całym regionie zachmurzenie najwyżej małe. Księżyc będzie w pierwszej kwadrze, czyli jego oświetlona prawa połowa będzie przypominać literę D 🌓 Bez opadów. Temp. min. ok. 13/16°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie cały czas stabilne ok. 1019 hPa.

CZWARTEK [24.08.2023] – od rana sporo Słońca ☀️ W ciągu dnia zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane ⛅ Bez opadów. Nadal gorąco. Temp. max. ok. 26/28°C. Wiatr bardzo słaby przeważnie z południowego zachodu. Ciśnienie 1019->1016 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie najwyżej małe 🌓 Bez opadów. Temp. min. ok. 13/16°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do 1013 hPa.

PIĄTEK [25.08.2023] -zachmurzenie zmienne od dużego po małe, tak więc nie zabraknie Słońca. Niewykluczone, że lokalnie pojawią się przelotne opady, a pod wieczór również burze. Wróci upał. Temp. max. wyniesie ok. 30/31°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południa oraz południowego zachodu. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1010 hPa.

W WEEKEND? Prawdopodobnie przejdzie front atmosferyczny, przynosząc zmienną pogodę. Wiele wskazuje na to, że po weekendzie nastąpi większe ochłodzenie, tak więc końcówka sierpnia i tym samym meteorologicznego lata zapowiada się dużo chłodniejsza. Upały już raczej nie wrócą. Szczegóły ukażą się oczywiście w moich kolejnych prognozach.

Na koniec dość smutna 👉ciekawostka ale taka jest kolej rzeczy…