Przed nami eksplozja wielkiego ciepła🌡️

Zbliża się koniec 2022 roku. Jakiej pogody możemy oczekiwać w ostatnich dniach starego roku oraz na początku nowego? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody.

W CZWARTEK [29-12-2022] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie przeważnie umiarkowane ⛅ i duże z przejaśnieniami 🌥️ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 6/8°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1015 hPa.

W NOCY z czwartku na piątek zachmurzenie duże i całkowite. Nad ranem miejscami pojawią się przelotne opady deszczu. Temp. min. ok. 2/4°C. Wiatr dość silny i umiarkowany z południowego zachodu.

W PIĄTEK [30-12-2022] – zachmurzenie początkowo całkowite ☁️ potem umiarkowane ⛅ do małego, a nawet bezchmurnego nieba 🌞 Rano miejscami będzie padać słaby deszcz Później bez opadów. Temp. max. ok. 6/9°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1020 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę zachmurzenie zmienne od małego po całkowite. W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie może słabo pokropić. Temp. min. ok. 0/3°C. Lokalnie możliwe mgły i słabe przymrozki.

WSTĘPNA PROGNOZA POGODY NA SYLWESTROWĄ NOC 🎆 – w nocy z soboty na niedzielę [31.12.2022 – 01.01.2023] bez opadów. Będzie bardzo ciepło, jak na grudniowo-styczniową noc! Temp. w woj. śląskim wyniesie ok. 9/11°C!

Taka temperatura zdarza się w nocy czasami nawet w środku lata! UWAGA: dużo cieplej będzie na zachodzie kraju, np. na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce czy Ziemi Lubuskiej w Sylwestrową Noc termometry wskażą nawet 12/15°C!

To będzie eksplozja wielkiego atlantyckiego ciepła! Jedynym minusem będzie umiarkowany i dość silny wiatr.

A W NOWY ROK to zachęcam Was do wiosennego spaceru 😁 będzie sporo Słońca ⛅ i powyżej 10 stopni, ale o tym napiszę szczegółowo w mojej ostatniej tegorocznej prognozie kilkudniowej, która ukaże się w piątek 30 grudnia 2022. Koniecznie zajrzyjcie! 😉

Tymczasem zapraszam jeszcze na moje dwie najnowsze ciekawostki, dla jednych smutne, a dla innych radosne 😉

➡️CIEKAWOSTKA NR 1

➡️CIEKAWOSTKA NR 2