Idziemy w kierunku zimy

Nad naszym krajem przemieszczają się kolejne ośrodki niżowe przynosząc najniższe ciśnienie od ponad dziewięciu miesięcy. Przed nami stopniowe zmiany w pogodzie. Zapraszam na szczegóły prognozy na najbliższe dni.

W ŚRODĘ [18-01-2023] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie przeważnie przeważnie całkowite ☁️ Miejscami możliwe będą opady deszczu 💧 lub śniegu ❄️ Temp. max. ok. 1/4°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Bardzo niskie ciśnienie ok. 998 hPa zacznie po południu powoli wzrastać.

W NOCY ze środy na czwartek – zachmurzenie w regonie będzie zmienne w zakresie od umiarkowanego po całkowite. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. -1/1 °C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków.

W CZWARTEK [19-01-2023] – w całym woj. śląskim przewiduję zachmurzenie całkowite. Miejscami wystąpią opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. W południowo-wschodniej połowie woj. śląskiego przejściowo opady śniegu ❄️ będą silniejsze. Temp. max. ok. 0/2°C. Wiatr słaby z kierunków północnych. Ciśnienie będzie wzrastać do ok. 1010 hPa.

W NOCY z czwartku na piątek – zachmurzenie w woj. śląskim będzie zróżnicowane, od całkowitego po umiarkowane. Początkowo miejscami będzie padać śnieg ❄️głównie w południowo-wschodniej połowie regionu. Temp. min. rano ok. -2/-5°C. Wiatr słaby na ogół z kierunków północnych.

W PIĄTEK [20-01-2023] – przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie duże 🌥️ do całkowitego ☁️ Przez większość dnia bez opadów, dopiero wieczorem z południowego wschodu nasunie się strefa dość obfitych opadów śniegu ❄️ Temp. max. po południu ok. 0/2°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1015 hPa.

PROGNOZA NA CAŁY WEEKEND ukaże się w czwartek wieczorem. Wstępnie mogę napisać, że już w nocy z piątku na sobotę zrobi się bardzo śnieżnie, gdyż z południowego wschodu w kierunku zachodnim będzie się przemieszczać przez większość kraju strefa intensywnych opadów śniegu ❄️ ⛄ A o tym, jak silny mróz może być w styczniu przeczytacie w tym osobnym 👉WPISIE 😉