Najnowsza prognoza pogody

Co nas czeka w drugiej dekadzie października? Prawdopodobnie niespodzianki, ale o nich za chwilę 😉 Najpierw szczegółowa prognoza pogody na najbliższe dni 🙂

W ŚRODĘ [12-10-2022] – nad Polską znajdzie się centrum wyżu. W związku z tym w woj. śląskim przewiduję zachmurzenie przeważnie małe 🌤️ i umiarkowane ⛅ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 12/15°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich. Ciśnienie stabilne ok. 1027-1026 hPa.

W NOCY ze środy na czwartek bezchmurnie 🌛 lub zachmurzenie małe. Bez opadów. To będzie kolejna zimna noc. Temp. min. ok. 1/3°C. Lokalnie znowu wystąpią słabe przymrozki do ok. -1°C. Wiatr słaby z południowego wschodu.

W CZWARTEK [13-10-2022] – zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane ⛅ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 14/17°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1020 hPa.

W NOCY z czwartku na piątek zachmurzenie zróżnicowane od umiarkowanego po całkowite. Bez opadów. Temp. min. ok. 5/8°C. Wiatr słaby z południowego wschodu i południa.

W PIĄTEK [14-10-2022] – zachmurzenie od umiarkowanego ⛅ po całkowite ☁️ W większości regionu bez deszczu, jedynie bardzo lokalnie możliwe będą słabe przelotne opady. Temp. max. ok. 14/17°C. Wiatr słaby z południa i południowego wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1017 hPa.

Krótko mówiąc, w najbliższych dniach może nam się przydać rano skrobaczka do szyb, ale czy to już oznacza trwałe ochłodzenie? Wręcz przeciwnie. Z moich najnowszych analiz pola ciśnienia nad Europą wynika, że jeszcze w drugiej dekadzie października jest szansa na wzrost temperatury i pojawienie się w prognozach nawet dwójki z przodu, czyli Babiego Lata 😃

Jest to na razie prognoza orientacyjna, ale trzymam rękę na pulsie 😉 Na bieżąco będę moje prognozy aktualizował, tak więc zaglądajcie 😀