Kiedy koniec ulew i ocieplenie?

Do Polski dotarł deszczowy front związany z niżem CHAPPU znad Morza Śródziemnego. Niże z południa Europy są zawsze bardzo uwodnione.

Na Górnym Śląsku leje non stop od wtorkowego popołudnia. Jak długo będzie padać? Czy widać poprawę pogody? Zapraszam na najnowszą prognozę pogody,

ŚRODA [17.05.2023] – w całym woj. śląskim od rana do wieczora pochmurno z opadami deszczu ☔ które okresami będą intensywne zgodnie z tym 👉ostrzeżeniem

Woj. śląskie znowu będzie najzimniejszym regionem w kraju. Po południu przewiduję zaledwie od 8/9°C. Będzie chłodniej niż minionej nocy. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu i północy. Ciśnienie wzrośnie do 1022 hPa.

NOC ze środy na czwartek – nadal w całym regionie zachmurzenie całkowite ☁️ W większości regionu wystąpią słabnące opady deszczu ☔ Temperatura minimalna ok. 6/8°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie stabilne ok. 1023 hPa.

CZWARTEK [18.05.2023] – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. Opady deszczu wystąpią dopiero po południu zwłaszcza na wschodzie i południu regionu. Będą jednak słabsze niż w środę.

Wciąż chłodno. Temp. max. zaledwie ok. 8/11°C. Najniższa temperatura na południu regionu w okolicach Bielska-Białej. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego wschodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1025 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. Miejscami możliwe będą słabe opady deszczu ☔ Temp. min. ok. 6/8°C. Wiatr słaby z północnego wschodu. Ciśnienie stabilne 1025 hPa.

PIĄTEK [19.05.2023] – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z lokalnymi niewielkimi przejaśnieniami. W większości regionu już bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może jeszcze początkowo słabo pokropić lub mżyć. Temp. max. ok. 14/16°C. Wiatr słaby ze wschodu i północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1025 hPa.

WEEKEND – ze wstępnych moich analiz wynika, że po tym deszczowym, pochmurnym i chłodnym tygodniu w weekend czeka nas znowu poprawa pogody ⛅ i prawdopodobnie spore ocieplenie

Na razie jest to oczywiście prognoza orientacyjna. Na aktualizację i szczegółową prognozę weekendową zapraszam tradycyjnie w czwartek 😃

Na koniec najnowsza i niezbyt przyjemna 👉 ciekawostka