Najpierw spore ocieplenie, a potem…

Wiosna coś nie może się porządnie rozkręcić, podobnie jak w ubiegłych latach. Przyczyną jest częsty napływ powietrza pochodzenia arktycznego z północy. Niemal codziennie rano występują przymrozki, które hamują rozwój roślin. Przed nami jednak konkretny wybuch wiosennego ciepła, ale niestety znowu bardzo krótki. Zapraszam na najnowszą prognozę dla woj. śląskiego.

W ŚRODĘ [13-04-2022] W CIĄGU DNIA bez opadów. W całym regionie sporo Słońca 🌤️ zwłaszcza przed południem. Po południu na niebie pojawią się niegroźne chmury piętra wysokiego. Ocieplenie. Temp. max. ok. 16/18°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie nadal stabilne w zakresie 1021-1023 hPa.

W NOCY ze ŚRODY na CZWARTEK w całym woj. śląskim najwyżej małe lub umiarkowane zachmurzenie 🌛 Bez opadów. Temp. min. rano ok. 1/5°C, a więc w końcu bez przymrozków. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu.

W CZWARTEK [14-04-2022] czeka nas przyjemny, wiosenny i ciepły dzień. Sporo Słońca 🌤️ miejscami pojawią się niegroźne chmury piętra wysokiego. To będzie najcieplejszy dzień tego tygodnia. Po południu ociepli się do ok. 20/22°C. Wiatr słaby powieje z południa. Ciśnienie będzie się lekko wahać w okolicy 1020 hPa.

W NOCY z CZWARTKU na PIĄTEK zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i dużego. Jeśli pojawią się opady, to dopiero nad ranem. Noc będzie ciepła. Temp. min. rano ok. 7/10°C. Wiatr słaby z południowego zachodu.

W PIĄTEK [15-04-2022] niestety zmiana pogody. Zachmurzenie całkowite i duże. Przez region będzie się przemieszczać z zachodu na wschód front atmosferyczny. Wystąpią opady deszczu 🌧️ okresami intensywne. Temp. max. ok. 12/15°C, a więc już chłodniej niż w czwartek. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu i północnego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1020 hPa.

CO NAS CZEKA W SOBOTĘ I ŚWIĘTA?

W sobotę [16-04-2022] umocni się zimna północna cyrkulacja powietrza – typowa niestety dla wiosny. Temperatura w ciągu dnia będzie zatem jeszcze niższa ok. 8/10°C.

W Wielkanoc chłodno. Świąteczne noce przyniosą powrót przymrozków. Czy będzie padać? Na szczegóły musicie poczekać do czwartku. Wtedy ukaże się najnowsza szczegółowa prognoza na piątek, sobotę oraz całe święta.

Na koniec zapraszam chętnych na ciekawostkę, w której opisuję piękno pewnej 👉WYSPY