Niesprawiedliwa prognoza na niedzielę

Za nami dość kiepska sobota, jeśli chodzi o pogodę w woj. śląskim, gdzie było pochmurno, a po południu również deszczowo.

Co nas czeka w niedzielę i poniedziałek? Zapraszam na szczegóły.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie w województwie śląskim będzie duże i całkowite ☁️ Na ogół bez opadów. Temp. min. rano ok. 6/8°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zimnych kierunków północnych. Ciśnienie zacznie lekko rosnąć.

NIEDZIELA [07.05.2023] – przewiduję w całym regionie zachmurzenie przeważnie duże i całkowite ☁️ Na ogół już bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może słabo pokropić lub mżyć, głównie na południu regionu.

Dalszy napływ powietrza z Arktyki oraz brak Słońca przyczynią się do tego, że temp. max. po południu wyniesie zaledwie ok. 7/10°C. Wiatr słaby i umiarkowany z najzimniejszego kierunku, czyli północnego wschodu. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1026 hPa.

Dlaczego pogoda w niedzielę będzie niesprawiedliwa? Ano dlatego, że podczas gdy na południu Polski będzie pochmurno i zimno, na północy pogodę zdominuje Słońce i tym samym – mimo arktycznego powietrza – temperatura wzrośnie tam do ok. 14/16°C.

Prognoza na PONIEDZIAŁEK – wstępnie przewiduję w tym dniu brak opadów. Przejaśnienia z północy Polski dotrą również do woj. śląskiego.

Nadal będzie jednak dość chłodno, gdyż temp. max. po południu wyniesie ok. 11/13°C, do tego umiarkowany wiatr ze wschodu będzie obniżał temperaturę odczuwalną.

W niedzielę wieczorem zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody na kolejny tydzień maja 🙂

PODOBNE ARTYKUŁY

Poprzednie
Następne