OD ŚNIEŻYC PO MARZNĄCY DESZCZ

Pogoda w niedzielę [07.02.2021] oraz poniedziałek [08.02.2021] nie pozwoli nam się nudzić. Będą miejsca, w których spadnie największa ilość śniegu tej zimy, będą i takie, gdzie zamiast śniegu spadnie deszcz lodowy lub marznący deszcz powodujący gołoledź. A wszystko to przez ścieranie się nad południową Polską skrajnie różnych mas powietrza: arktycznej napływającej dołem z północy i zwrotnikowej napływającej górą z południa, aż znad Sahary. Oto szczegóły:

OBSZAR 1 – oprócz słabych i umiarkowanych opadów śniegu (5-15 cm) wystąpi duże prawdopodobieństwo przejściowych opadów deszczu lodowego (zamarzniętych w powietrzu kropli deszczu) oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź! Ostrzeżenie dotyczy niedzieli, nocy z niedzieli na poniedziałek oraz godzin przedpołudniowych w poniedziałek. W południowo-wschodniej części obszaru (gł. w Bieszczadach) w poniedziałek możliwy dodatkowo również sam deszcz przy dodatniej temperaturze. Opady mogą zawierać saharyjski pył.

OBSZAR 2 – umiarkowane lub intensywne opady śniegu (od 10 do 25 cm) – najsilniejsze w  nocy z niedzieli na poniedziałek. Średnie prawdopodobieństwo przejściowych opadów deszczu lodowego oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź. Wiatr dość silny powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Opady mogą zawierać saharyjski pył.

OBSZAR 3 – umiarkowane lub intensywne opady śniegu (10-25 cm) – w części południowej obszaru  w nocy z niedzieli na poniedziałek oraz w poniedziałek, w części północnej w poniedziałek w ciągu dnia. Wiatr dość silny powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

OBSZAR 4 – słabe i umiarkowane opady śniegu (1-15 cm) w poniedziałek. Wiatr dość silny powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.