Po weekendzie pogorszenie pogody

Weekend przyniósł nam zapowiadaną poprawę pogody po kilku pochmurnych i deszczowych dniach. Dzięki potężnej operacji słonecznej na Górnym Śląsku ociepliło się do 26°C, zrobiło się zatem przez chwilę nawet gorąco.

Oczywiście jeszcze wyższą temperaturę zanotowano tradycyjnie na Dolnym Śląsku, nawet 29°C. Niestety w poniedziałek czeka nas ponowne pogorszenie aury. Szczegóły poniżej.

W NOCY z NIEDZIELI na PONIEDZIAŁEK w woj. śląskim będzie jeszcze pogodnie, w większości regionu wręcz bezchmurnie i tym samym bez opadów. Temp. min. o świcie ok. 12/15°C. Wiatr słaby przeważnie z południa.

W PONIEDZIAŁEK [13-06-2022] rano będzie jeszcze dość słonecznie 🌤️ później na przechodzącym z zachodu na wschód froncie zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego, aż do wystąpienia okresami opadów deszczu 🌧️ Lokalnie może zagrzmieć 🌩️ Temperatura maksymalna ok. 20/22°C, a więc chłodniej niż w weekend. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, jedynie w czasie lokalnych burz porywisty. Ciśnienie w ciągu dnia stabilne ok. 1015 hPa, dopiero wieczorem zacznie rosnąć.

Co nas czeka w kolejnych dniach? O tym jeszcze dzisiaj w najnowszej prognozie kilkudniowej w tej ZAKŁADCE