Początek jesieni przyniesie załamanie pogody

Za nami ostatni dzień astronomicznego lata. Był on bardzo ciepły z temperaturą maksymalną dochodzącą do ok. 25°C. Co przyniesie pierwszy dzień kalendarzowej i astronomicznej jesieni? Oto szczegóły.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie w województwie śląskim będzie duże i całkowite. Na przechodzącym z zachodu na wschód chłodnym froncie atmosferycznym związanym z byłym huraganem LEE pojawią się w większości regionu opady deszczu 🌧️ Lokalnie może również zagrzmieć 🌩️

Temperatura minimalna rano wyniesie ok. 13/16°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południa, a za frontem skręci na północno-zachodni. Ciśnienie po przejściu frontu zacznie rosnąć do ok. 1010 hPa.

SOBOTA [23.09.2023] – zachmurzenie duże i całkowite ☁️ W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ W południowej połowie woj. śląskiego opady mogą mieć charakter ciągły 🌧️🌧️

Napłynie do nas chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Temp. max. wyniesie ok. 16/19°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z północnego zachodu. Ciśnienie będzie nadal wzrastać do ok. 1015 hPa.

Zaktualizowaną prognozę na cały weekend znajdziecie 👉TUTAJ