Na koniec roku termometry zaszaleją :)

Na koniec roku pogoda szykuje nam niespodziankę, choć dla niektórych będzie ona niezbyt miła 😉 Zapraszam na kilkudniową prognozę pogody.

W ŚRODĘ [29.12.2021] W CIĄGU DNIA zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z lokalnymi przejaśnieniami 🌥️ Przed południem miejscami możliwe będą słabe opady głównie deszczu lub mżawki, która początkowo lokalnie może marznąć powodując gołoledź. Temp. max. po południu i wieczorem ok. 1/4°C. Wiatr słaby z południa i południowego zachodu. Ciśnienie do środowego wieczora wzrośnie do ok. 1012 hPa.

W NOCY ZE ŚRODY NA CZWARTEK [29/30.12.2021] w całym województwie śląskim będzie pochmurno. Przewiduję zachmurzenie duże i całkowite ☁️ ale na ogół bez opadów. Temp. min. ok. -1/1°C. Wiatr słaby z południowego zachodu.

W CZWARTEK [30.12.2021] W CIĄGU DNIA w całym regionie zachmurzenie przeważnie całkowite ☁️ Miejscami wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki. Większe i ciągłe opady deszczu 🌧️ wystąpią dopiero w nocy z czwartku na piątek. Temp. max. wystąpi dopiero wieczorem i wyniesie ok. 5/6°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie w ciągu dnia stabilne ok. 1015 hPa.

W NOCY Z CZWARTKU NA PIĄTEK [30/31.12.2021] z zachodu na wschód będzie się przemieszczać ciepły front atmosferyczny. W związku z tym przewiduję zachmurzenie całkowite ☁️ z ciągłymi opadami deszczu 🌧️ Temperatura będzie cały czas rosnąć.

W SYLWESTRA [31.12.2021] W CIĄGU DNIA w woj. śląskim nadal pochmurno ☁️ Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Napłynie do nas jeszcze cieplejsze powietrze zwrotnikowe morskie wprost znad Środkowego Atlantyku, dlatego temperatura w woj. śląskim wzrośnie nawet do 10/12°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie ok. 1019-1017 hPa.

UWAGA: W Sylwestra na zachodzie Polski będzie aż +13/+15°C!

W NOC SYLWESTROWĄ 🎇 – w woj. śląskim zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami oraz całkowite. W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ zwłaszcza w drugiej części nocy. Ciepło! O północy przewiduję w regionie ok. 6/9°C.

A już w czwartek ukaże się nie tylko najnowsza szczegółowa prognoza na Noc Sylwestrową, ale i na cały pierwszy Noworoczny Weekend 🙂