Co nas czeka w nowym tygodniu?

Początek astronomicznej jesieni przyniósł nam spore ochłodzenie, za to już niebawem… Zresztą poczytajcie najnowszą prognozę 😉

PONIEDZIAŁEK [25.09.2024] – pogodę w całym kraju będzie kształtować wyż ROSI z centrum nad Litwą, mimo to w woj. śląskim zachmurzenie będzie na ogół duże i całkowite ☁️ Wyjątkiem będą krańce południowe, gdzie pojawią się większe przejaśnienia 🌥️ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 18/20°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie nadal stabilne i dość wysokie ok. 1026 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie przeważnie całkowite i duże, ale na ogół bez opadów. Więcej przejaśnień i rozpogodzeń tylko w górach. Temp. min. ok. 13/15°C. Wiatr słaby ze wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1025 hPa.

WTOREK [26.09.2023] – rano na przeważającym obszarze (poza górami) jeszcze pochmurno ☁️ i lokalnie również mglisto ze słabą mżawką, ale w ciągu dnia chmur zacznie stopniowo ubywać. Po południu już w całym regionie zrobi się słonecznie 🌞 Bez opadów. Nastąpi ocieplenie. Temp. max. po południu wyniesie ok. 22/24°C. Wiatr słaby ze wschodu i południowego wschodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1024 hPa.

NOC z wtorku na środę – przez większą część nocy bezchmurnie 🌔 Dopiero nad ranem utworzą się lokalnie mgły 🌫️ i niskie chmury stratus. Temp. min. ok. 11/14°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie stabilne 1024 hPa.

ŚRODA [27.09.2023] – pogodę nadal będzie kształtować wyż ROS znad zachodniej Rosji. Rano tylko lokalnie może być mglisto, ale w ciągu dnia w całym regionie będzie słonecznie 🌞 Oczywiście bez opadów. Zrobi się gorąco, gdyż temp. max. po południu wyniesie ok. 25/26°C. Będziemy mogli zatem mówić o prawdziwym Babim Lecie! 😃 Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1025-1023hPa.

CZWARTEK [28.09.2023] – wstępnie dodam, że w tym dniu utrzyma się piękna, słoneczna 🌞 aura z wysoką temperaturą dochodzącą do około 25°C.

Prognozę będę oczywiście aktualizował w razie zmian. Przypomnę, że od 23 września mamy 👉astronomiczną jesień. A wszystkie rodzaje jesieni opisałem 👉tutaj