Pogoda w nowym tygodniu

Weekend przyniósł nam sporo wrażeń, jeśli chodzi o pogodę. Najpierw zafundował słoneczną 🌞 i bardzo ciepłą sobotę, a potem pochmurną i deszczową 🌧️ niedzielę.

Czy po weekendzie jest szansa na stabilizację w pogodzie? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody dla województwa śląskiego.

NOC z niedzieli na poniedziałek – zachmurzenie zróżnicowane od nieba bezchmurnego 🌓 zwłaszcza na południu i zachodzie regionu, po umiarkowane i duże na północy. Na ogół już bez deszczu, jedynie początkowo w północnej części woj. śląskiego wystąpią zanikające opady 🌧️ Chłodniej. Temp. min. rano ok. 6/9°C. Wiatr słaby z zachodu i południowego zachodu. Ciśnienie wzrośnie do 1017 hPa.

PONIEDZIAŁEK [23.10.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie w regionie będzie się zmieniać od dużego z przejaśnieniami 🌥️ po małe 🌤️ tak więc na pewno nie zabraknie Słońca. Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 16/17°C. Wiatr słaby z południowego zachodu, wieczorem skręcający na południowo-wschodni. Ciśnienie w zakresie 1018-1016 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 6/9°C. Wiatr słaby przeważnie z południowego wschodu. Ciśnienie spadnie do ok.1009 hPa.

WTOREK [24.10.2023] – zachmurzenie umiarkowane ⛅stopniowo wzrastające do dużego 🌥️ i całkowitego ☁️ Wieczorem z południowego zachodu wkroczy kolejna strefa opadów deszczu 🌧️ które obejmą cały region. Temp. max. ok. 16/18°C. Wiatr słaby z południowego wschodu, wieczorem skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie będzie nadal spadać do ok. 1005 hPa.

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie duże i całkowite. W całym regionie wystąpią ciągłe opady deszczu 🌧️ Temp. min. rano ok. 10/11°C. Wiatr słaby przeważnie z północnego zachodu. Ciśnienie jeszcze lekko się obniży do ok. 1002 hPa.

ŚRODA [25.10.2023] – rano i przed południem jeszcze sporo chmur ☁️ i w większości regionu deszczowo 🌧️ Po południu zachmurzenie duże z przejaśnieniami 🌥️ i na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 12/14°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1003-1005 hPa.

Prognozę będę oczywiście na bieżąco aktualizował na mojej stronie 😉