Prognoza na 22-24 listopada 2023

Za nami kilka deszczowych ☔ dni, a przed nami… Zapraszam na szczegóły 😃

ŚRODA [22.11.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie całkowite ☁️ i duże z niewielkimi przejaśnieniami 🌥️ na północy regionu. Na ogół już bez opadów, jedynie lokalnie może słabo przelotnie poprószyć śnieg.

Temp. max. wyniesie ok. 0/-2°C, tam więc zapanuje termiczna zima, a lokalnie nawet całodobowy mróz. Wiatr słaby z północy i północnego wschodu. Ciśnienie jeszcze wzrośnie do ok. 1028 hPa.

NOC ze środy na czwartek – mroźna i bez opadów. Zachmurzenie przeważnie całkowite i duże z przejaśnieniami. Temp. min. ok. -2/-5°C. Wiatr słaby do umiarkowanego początkowo ze zmiennych kierunków, później z południowego zachodu. Ciśnienie  zacznie spadać do 1020 hPa.

CZWARTEK [23.11.2023] – zachmurzenie duże oraz całkowite ☁️ W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie może słabo pokropić deszcz. Nastąpi ponowne ocieplenie, jednak temperatura maksymalna ok. 4/6°C wystąpi dopiero późnym wieczorem. Niestety powieje mocniejszy wiatr z południowego zachodu w porywach do ok.  50-70 km/h, zatem temperatura odczuwalna będzie niższa o ok. 5 stopni. Ciśnienie gwałtownie spadnie do 1010 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie całkowite i duże. Z północnego zachodu na południowy wschód będzie się przemieszczać kolejny front atmosferyczny z opadami deszczu 🌧️ Temp. ok. 5/7°C. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny w porywach do 50-70 km/h z południowego zachodu oraz zachodu. Ciśnienie nadal będzie spadać do ok. 1000 hPa.

PIĄTEK [24.11.2023] – zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami 🌥️ Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu ☔ lub śniegu ❄️ Temp. ok. 3/5°C. Wieczorem zacznie wyraźnie spadać. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu. Ciśnienie ok. 1000 hPa.

A CO DALEJ? Od 25 listopada czeka nas spore ochłodzenie i wręcz termiczna zima, co oznacza, że średnia dobowa temperatura będzie ujemna. Opady wystąpią już tylko w postaci śniegu ❄️ Utworzy się zatem trwała pokrywa śnieżna.

Zimę przyniesie nam niż , który usadowi się na wschód od Polski i będzie ściągał w naszym kierunku mroźne powietrze z północy.

Niewykluczone, że taki stan potrwa co najmniej do końca listopada, ale jest to na razie tylko prognoza orientacyjna. Zapraszam zatem na kolejne aktualizacje moich prognoz, zwłaszcza na czwartkowy wieczór, gdy ukaże się prognoza na najbliższy weekend.