Prognoza dla wypoczywających nad Bałtykiem

Tym razem prognoza bez podziału na woj. pomorskie i zachodniopomorskie, gdyż w obu tych regionach pogoda w najbliższym czasie będzie podobna. Zanim jednak słówko o pogodzie spójrzmy na temperaturę wody w nadmorskich miejscowościach.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
WYNIKI POMIARÓW TEMPERATURY WODY [ ̊C] NA WYBRANYCH
STACJACH WODOWSKAZOWYCH 06.07.2022 r. na godz. 08:00 [źródło: IMGW-PIB]

Przez najbliższe pięć dni, a więc do końca pierwszej dekady lipca, turyści wypoczywający nad morzem nie mają co liczyć na bezchmurne dni. Zachmurzenie będzie zmienne od małego 🌤️ po całkowite ☁️ czyli pojawiać się będą również przejaśnienia oraz rozpogodzenia. Czasami wystąpią opady deszczu 🌧️najczęściej przelotne.

W terminie objętym prognozą [6-10 lipca 2022] na całym polskim wybrzeżu Bałtyku przeważać będzie temperatura maksymalna przeważnie w zakresie 16/20°C, a więc będzie niezbyt ciepło. Oczywiście jest to temperatura podawana w cieniu.

W Słońcu tzw. temperatura odczuwalna będzie zawsze dużo wyższa, gdyż nasza dzienna gwiazda góruje nadal bardzo wysoko i tym samym mocno operuje. Indeks UV dochodzi do 6.

Przeważać będzie wiatr z sektora zachodniego (SW-W-NW), tym samym napływać będzie powietrze polarno-morskie, stąd niezbyt wysokie temperatury.