Prognoza do końca długiego weekendu

Pierwszy dzień długiego weekendu przyniósł nam całkiem niezłą 🌤️ pogodę i przyjemną temperaturę, a pod znakiem jakiej aury upłyną kolejne dni długiego weekendu? Zapraszam na szczegółową prognozę.

PIĄTEK [09.06.2023] – zachmurzenie od umiarkowanego 🌥️ po całkowite ☁️ Miejscami będą pojawiać się opady deszczu, a po południu punktowo również burze ⛈️ UWAGA: w czasie burz możliwe opady nawalne powodujące podtopienia. Lokalnie niewykluczony mały grad.

Osobne ostrzeżenie na ten dzień znajduje się na końcu prognozy. Temperatura maksymalna przed opadami ok. 19/22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, a w czasie burz porywisty przeważnie z północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1013 hPa.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie od całkowitego po umiarkowane. Opady deszczu wystąpią głównie w pierwszej części nocy i przede wszystkim w północnej połowie woj. śląskiego. Temp. min. ok. 13/16°C. Wiatr słaby z północnego wschodu. Ciśnienie cały czas stabilne ok. 1013 hPa.

SOBOTA [10.06.2023] – zachmurzenie zmienne między umiarkowanym ⛅ a całkowitym ☁️ Miejscami będą występować przelotne opady deszczu 🌧️ oraz bardzo lokalne burze, jednak dużo słabsze niż w piątek. Temp. max. ok. 19/22°C. Wiatr umiarkowany cały czas z północnego wschodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1017 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego na południu regionu, gdzie początkowo może jeszcze kropić, po umiarkowane i małe na północy. Temp. min. ok. 12/15°C. Wiatr umiarkowany z północnego wschodu. Ciśnienie 1015-1017 hPa.

NIEDZIELA [11.06.2023] – rano początkowo pochmurno, ale w ciągu dnia zachmurzenie będzie się zmieniać od dużego po małe 🌤️ Bez opadów. Temp. max. ok. 20/23°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, cały czas z północnego wschodu. Ciśnienie 1018-1020 hPa.

Prognozę będę w razie zmian na bieżąco aktualizował. Przypominam o tym 👉ostrzeżeniu na piątek.