Prognoza do końca lata

Od początku września przeważają dni słoneczne 🌤️ i ciepłe, a czasami nawet gorące. Jakiej pogody możemy się spodziewać w najbliższych dniach? Oto szczegóły.

ŚRODA [20.09.2023] – po pochmurnym i mokrym wtorku nastąpi ponowna poprawa pogody, zachmurzenie w całym regionie będzie najwyżej małe 🌤️ w postaci chmur kłębiastych (cumulus). Bez opadów. Temp. max. po południu wyniesie ok. 22/24°C. Wiatr będzie słaby z południowego zachodu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1016 hPa.

NOC ze środy na czwartek – bez opadów. Praktycznie w całym regionie będzie bezchmurnie. Na początku nocy zobaczymy jeszcze na niebie sierp Księżyca 🌒 Temp. min. ok. 11/14°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie delikatnie spadnie do 1012 hPa.

CZWARTEK [21.09.2023] – od rana w całym regionie słonecznie 🌞 W ciągu dnia na niebie pojawi się trochę malowniczych chmur kłębiastych, czyli cumulusów, 🌤️ które oczywiście nie przyniosą opadów. Nastąpi dalszy wzrost temperatury. Po południu na termometrach zobaczymy maksymalnie ok. 25/27°C Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu oraz południa. Ciśnienie będzie nadal spadać do 1007 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 14/17°C, a więc ciepło, jak na trzecią dekadę września. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu. Ciśnienie nadal będzie spadać do ok. 1004 hPa.

PIĄTEK [22.09.2023] – rano sporo Słońca, później w ciągu dnia zachmurzenie zacznie od zachodu wzrastać do umiarkowanego ⛅ i dużego z przejaśnieniami 🌥️ Na ogół bez opadów. Opady deszczu możliwe będą prawdopodobnie dopiero w nocy z piątku na sobotę. Temp. max. po południu ok. 23/25°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie zacznie wolno rosnąć do ok. 1007 hPa.

Prognozę będę jeszcze aktualizować w razie zmian, ale generalnie ostatnie dni astronomicznego lata zapowiadają się całkiem nieźle, w przeciwieństwie do pierwszych dni astronomicznej jesieni, ale więcej na ten temat napiszę w czwartek wieczorem 😉

PODOBNE ARTYKUŁY

Poprzednie
Następne