Prognoza do końca maja

Za nami kolejny słoneczny weekend, a przed nami trzy ostatnie dni maja i jednocześnie trzy ostatnie dni meteorologicznej wiosny.

Jakiej pogody możemy się spodziewać w tym czasie? Zapraszam na szczegółową prognozę oraz dwie najnowsze ciekawostki 😉

PONIEDZIAŁEK [29.05.2023] – dostaniemy się pod wpływ wyżu barycznego WIOLA. W związku z tym przewiduję w całym województwie śląskim zachmurzenie przeważnie małe 🌤️ lub umiarkowane. Bez opadów.

Temperatura maksymalna po południu ok. 20/22°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany z północnego wschodu i północy. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1019 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie od małego po duże. Na ogół bez opadów. Temp. min. rano ok. 10/13°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północy. Ciśnienie stabilne 1019 hPa.

WTOREK [30.05.2023] – na niebie pojawi się nieco więcej chmur w związku z przechodzeniem rozpadającego się frontu atmosferycznego. Zachmurzenie będzie zmienne, przeważnie umiarkowane ⛅ W większości woj. śląskiego bez deszczu, jedynie bardzo lokalnie na południu regionu może zdarzyć się po południu punktowy opad.

Temperatura maksymalna wyniesie ok. 20/21°C. Wiatr słaby i umiarkowany cały czas z kierunków północnych. Ciśnienie w miarę stabilne w zakresie 1020-1023 hPa.

NOC z wtorku na środę – bezchmurnie lub najwyżej małe zachmurzenie. Oczywiście bez opadów. Temp. min. rano ok. 7/10°C. Wiatr słaby z północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1023 hPa.

ŚRODA [31.05.2023] – od rana sporo Słońca, zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 21/22°C. Wiatr słaby z północnego wschodu. Ciśnienie od 1024 do 1020 hPa.

Oczywiście prognozę będę w razie zmian aktualizować na bieżąco. A na koniec zapraszam Was na dwie najnowsze ciekawostki:

👉DLACZEGO NIEBO JEST TAKIE BLADE?

👉PRZYMROZKI W KOŃCÓWCE MAJA