Prognoza na czwartek

Listopadowa zima ma się dobrze. W woj. śląskim leży od 8 do 13 cm śniegu ❄️ W Beskidach białego puchu jest oczywiście jeszcze więcej. Dla porównania na biegunie zimna, czyli w Suwałkach, leży zaledwie 1 cm śniegu.

Brak pokrywy śnieżnej lub najwyżej jej ślad notujemy tam, gdzie zwykle śniegu jest najmniej, czyli na zachodzie oraz w centrum kraju, m.in. w Warszawie.

Jakiej pogody mogą się spodziewać mieszkańcy woj. śląskiego w czwartek? Zapraszam na szczegóły.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie będzie zmienne od małego a nawet bezchmurnego nieba 🌛 w pierwszej części nocy po umiarkowane i duże. Śnieg poprószy tylko lokalnie.

Temp. min. ok. -4/-7°C wystąpi w pierwszej części nocy w trakcie rozpogodzeń. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1008 hPa.

CZWARTEK [30.11.2023] – w ciągu dnia przewiduję zachmurzenie zmienne między dużym 🌥️ a przejściowo nawet małym 🌤️ Przeważnie bez opadów, jedynie rano w północnej połowie regionu miejscami poprószy śnieg.

Temperatura max. ok. 0/1°C. Wiatr słaby najpierw z południowego zachodu, zaś wieczorem zacznie zmieniać kierunek na wschodni. Ciśnienie delikatnie spadnie do ok. 1005 hPa.

Wstępna prognoza na kolejne dni znajduje się 👉🏻 TUTAJ