Prognoza na długi weekend

Zbliża się długi czerwcowy weekend. Niektórzy zapewne planują go spędzić na łonie natury. Czy pogoda nam na to pozwoli i w najbliższy weekend również będzie słonecznie, tak jak w poprzedni? O tym w mojej najnowszej prognozie pogody. Wcześniej jednak prognoza na środę.

W ŚRODĘ [15-06-2022] zachmurzenie w woj. śląskim będzie przeważnie małe 🌤️ i umiarkowane ⛅ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 21/23°C. Wiatr słaby ze zmieniających się kierunków. Ciśnienie dość stabilne w zakresie 1023-1020 hPa.

PROGNOZA POGODY NA DŁUGI WEEKEND DLA WOJ. ŚLĄSKIEGO

W NOCY ze ŚRODY na CZWARTEK zachmurzenie w woj. śląskim najwyżej małe 🌔 i umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 9/13°C. Wiatr słaby z południowego wschodu.

W CZWARTEK [16-06-2022] od rana sporo Słońca, zachmurzenie najwyżej małe 🌤️ lub umiarkowane i bez opadów. Po południu i wieczorem do regionu dotrze komórka burzowa z deszczem 🌧️ W czasie burz 🌩️ opady mogą być miejscami intensywne. Punktowo możliwy również grad. Więcej na ten temat w tym osobnym OSTRZEŻENIU. Temp. max. ok. 25/27°C, a więc będzie to dzień gorący. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz porywisty, ze zmiennych kierunków. Ciśnienie będzie się delikatnie wahać w zakresie 1020-1015 hPa.

W NOCY z CZWARTKU na PIĄTEK zachmurzenie zmienne i miejscami opady deszczu 🌧️ W drugiej części nocy zachmurzenie będzie się zmniejszać, a opady ustawać. Temp. min. ok. 10/13°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, jedynie w czasie burz porywisty.

W PIĄTEK [17-06-2022] zachmurzenie w regionie będzie zmienne, od małego 🌤️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ Na ogół bez opadów. Nieco chłodniej. Temp. max. ok. 20/22°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1023 hPa.

W NOCY z PIĄTKU na SOBOTĘ zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 9/12°C. Wiatr słaby przeważnie z kierunków zachodnich.

W SOBOTĘ [18-06-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie od dużego z przejaśnieniami 🌥️ po małe 🌤️ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 25/27°C, a więc zrobi się gorąco. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie lekko spadnie z 1024 do 1017 hPa.

W NOCY z SOBOTY na NIEDZIELĘ bez opadów z bezchmurnym niebem 🌓Temp. min. ok. 15/18°C, a więc noc będzie ciepła. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu.

W NIEDZIELĘ [19-06-2022] OD RANA DO WIECZORA bez opadów i bezchmurne niebo! ☀️ W tym dniu pojawi się szansa na pierwszy upał w tym roku. Temp. max. po południu ok. 28/32°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu i południa. Ciśnienie nadal będzie wolno spadać do ok. 1010 hPa.

ORIENTACYJNA PROGNOZA NA DŁUGI WEEKEND DLA CAŁEJ POLSKI

CZWARTEK – zachmurzenie zmienne ⛅ Po południu przelotne opady pojawią się miejscami na północnym wschodzie, zaś przez południową niemalże połowę kraju od Dolnego Śląska przez opolskie, śląskie po Małopolskę, południowe Mazowsze, lubelskie i Podkarpacie przejdzie z zachodu na wschód większa komórka z silniejszymi opadami 🌧️ i miejscami burzami 🌩️ Na pozostałym obszarze bez opadów. Temp. max. od 18/20°C na północy do 25/28°C na południu.

PIĄTEK – w większości kraju bez opadów ⛅ jedynie lokalnie na wschodzie i północy może spaść przelotny deszcz. Chłodniej. Temp. max. od. 18/21°C na północy i wschodzie do 22/25°C w centrum i na zachodzie.

SOBOTA [18-06-2022] – od zachodu za frontem ciepłym będą postępować rozpogodzenia, jedynie w pierwszej części dnia na wschodzie i północy Polski zachmurzenie będzie duże. W większości kraju bez opadów, tylko na krańcach północnych i północno-wschodnich gdzieniegdzie może początkowo pokropić. Z południowego zachodu zacznie napływać powietrze pochodzenia zwrotnikowego i dlatego przy potężnej operacji słonecznej na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce wystąpi pierwszy w tym roku upał. W tej części kraju temperatura wzrośnie do ok. 30/34°C. Na pozostałym obszarze od 20 do 29°C.

NIEDZIELA [19-06-2022] – to będzie najcieplejszy dzień w tym roku! W większości kraju słonecznie ☀️ i bez opadów. Być może na krańcach północnych pojawią się po południu i wieczorem lokalne opady, ale prognozę na ten dzień będę jeszcze aktualizował. Na przeważającym obszarze wystąpi upał, czyli temperatura osiągnie lub przekroczy 30°C. Największy upał pojawi się w centrum, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku, gdzie lokalnie może być nawet 34/36°C. Niewykluczone, że punktowo temperatura będzie jeszcze ciut wyższa.

Dni długiego weekendu będą szczególne również pod innym względem. Przeczytacie o tym w mojej najnowszej 👉CIEKAWOSTCE