Prognoza na drugą część Długiego Weekendu

W sobotę i niedzielę, a więc w czasie zasadniczego weekendu, będącego pierwszą części Majówki, pogoda generalnie dopisywała. Prawie nigdzie nie padało i było umiarkowanie ciepło. Sprawdźmy, co nas czeka w drugiej części długiego weekendu.

W NOCY z NIEDZIELI na PONIEDZIAŁEK przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie zróżnicowane od dużego po małe. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 4/8°C. Wiatr słaby.

W PONIEDZIAŁEK [02-05-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie ponownie zmienne od małego 🌤️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ Praktycznie bez opadów, jedynie w Beskidach istnieje niewielkie prawdopodobieństwo lokalnego punktowego deszczu po południu. Temp. max. ok. 18/20°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków, przeważnie wschodnich. Ciśnienie 1020 -> 1016 hPa.

W NOCY z PONIEDZIAŁKU na WTOREK zachmurzenie umiarkowane lub małe 🌜 Bez opadów. Temp. min. ok. 4/9°C. Wiatr słaby.

We WTOREK [03-05-2022] zachmurzenie w woj. śląskim ponownie będzie zróżnicowane od małego 🌤️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ W zdecydowanej większości regionu bez opadów, jedynie bardzo lokalnie w południowej połowie województwa może pojawić się punktowy deszcz. Temp. max. we wtorek wyniesie ok. 18/20°C. Wiatr słaby z północy. Ciśnienie stabilne ok. 1015-1017 hPa.

Powoli wchodzimy w kilkumiesięczny okres, w czasie którego coraz częściej pojawiać się będą punktowe komórki opadowe. Zdecydowana większość moich Czytelników zapewne już wie, że dokładnej lokalizacji takich punktowych komórek nie można przewidzieć nawet dzień wcześniej. Na razie jest ich na szczęście bardzo mało, dzięki temu pogoda w trakcie długiego weekendu generalnie dopisuje 🙂