Kilkudniowa prognoza pogody

Zbliża się koniec kwietnia. Sprawdźmy, jakiej pogody możemy się spodziewać do końca tego miesiąca.

Czy wróci bardzo ciepła wiosna, jaką mieliśmy w ostatni weekend? Zapraszam na szczegóły.

ŚRODA [26.04.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie zmienne od małego 🌤️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ W większości regonu bez opadów, jedynie lokalnie może przelotnie pokropić deszcz.

Chłodno. Temp. max. po południu ok. 8/10°C. Wiatr z północnego zachodu, niestety umiarkowany, będzie nieco obniżał temperaturę odczuwalną. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1019 hPa.

NOC ze środy na czwartek – pojawią się liczne rozpogodzenia. Zachmurzenie będzie najwyżej małe lub umiarkowane. Jedynie początkowo lokalnie mogą wystąpić punktowe opady deszczu. Niestety to będzie zimna noc.

Temperatura do czwartkowego poranka spadnie do ok. 0/2°C Lokalnie wystąpią słabe przymrozki do ok. -2°C i to nie tylko przy gruncie. Wiatr słaby z zachodu. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1020 hPa.

CZWARTEK [27.04.2023] – zachmurzenie zmienne od małego 🌤️ po duże 🌥️ W zdecydowanej większości regionu bez opadów, jedynie bardzo lokalnie, wręcz punktowo, mogą pojawić się krótkotrwałe opady deszczu.

W dalszym ciągu będzie napływać do nas chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, co niestety jest już tradycją polskiej wiosny. Temp. max. po południu wyniesie zaledwie ok. 8/11°C

Oczywiście w promieniach dość mocnego kwietniowego Słońca tzw. temperatura odczuwalna będzie wyższa. Wiatr słaby i umiarkowany cały czas z północnego zachodu i zachodu. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1022 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie zmienne od dużego po małe. Bez opadów. To będzie kolejna zimna noc. W piątkowy poranek przewiduję ok. 0/3°C Lokalnie znowu wystąpią słabe przymrozki, zwłaszcza przy gruncie. Wiatr słaby z północno-zachodniego skręci na południowo-wschodni. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1022 hPa.

PIĄTEK [28.04.2023] – zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane ⛅ w ciągu dnia stopniowo wzrastające do dużego i całkowitego ☁️ ale deszcz ☔ pojawi się dopiero w nocy z piątku na sobotę.

Po kilku chłodnych dniach nastąpi w końcu ocieplenie. Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 14/16°C, a więc będzie o 5 stopni cieplej niż w środę czy czwartek. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z kierunków południowych. Ciśnienie spadnie do ok. 1015 hPa.

OSTATNI WEEKEND KWIETNIA – będzie w tym roku wstępem do tegorocznej MAJÓWKI. Prawdopodobnie to lekkie ocieplenie, które nastąpi w piątek, przedłuży się również na sobotę i niedzielę.

W tych dniach przewiduję temperaturę maksymalną ok. 12/15°C. Co z deszczem? Według moich wstępnych analiz wynika, że opady prawdopodobne będą w sobotę. Lepszym dniem ostatniego weekendu kwietnia powinna być niedziela.

Wstępna prognoza na całą MAJÓWKĘ ukaże się w czwartek wieczorem.