Prognoza na przełom pierwszej i drugiej dekady maja

Od kilku tygodni niemal codziennie występują lokalne przymrozki i to nie tylko przy gruncie. Wciąż napływa do nas suche powietrze pochodzenia arktycznego.

Czy w kolejnych dniach jest szansa na to, że uporczywe przymrozki ustąpią? Zapraszam na najnowszą prognozę dla woj. śląskiego.

ŚRODA [10.05.2023] – od rana w całym regionie będzie słonecznie 🌞 Po południu zachmurzenie wzrośnie do małego i umiarkowanego ⛅ Bez opadów. Będzie nieco cieplej niż ostatnio.

Temperatura maksymalna wyniesie ok. 17/19°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1019-1017 hPa.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie będzie zróżnicowane, przeważnie umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 5/8°C, a więc w końcu bez przymrozków. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1019 hPa.

CZWARTEK [11.05.2023] – przewiduję w całym woj. śląskim zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane ⛅ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 18/20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, a po południu i wieczorem dość silny ze wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1019-1017 hPa.

NOC z czwartku na piątek – bez opadów, a zachmurzenie będzie się zmniejszać aż do bezchmurnego nieba. Temp. min. rano ok. 6/8°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1018 hPa.

PIĄTEK [12.05.2023] – to pierwszy dzień tzw. Zimnych Ogrodników. Zachmurzenie będzie początkowo małe 🌤️ w ciągu dnia stopniowo od południa wzrastające do umiarkowanego i dużego 🌥️ ale na ogół bez opadów.

Temp. max. po południu ok. 18/20°C. Wiatr umiarkowany i dość silny ze wschodu. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1020 hPa.

Prognozę na okres Zimnych Ogrodników, a więc i na weekend, zamieszczę w czwartek, choć już teraz zapraszam na wpis o tym zjawisku 👉TUTAJ 🙂