Wstępna prognoza na Długi Weekend

Za nami dość długa seria słonecznych weekendów. A jakiej pogody możemy się spodziewać w czasie kolejnego tym razem długiego 4-dniowego weekendu?

Zaznaczam, że prognoza będzie na bieżąco aktualizowana z uwagi na dość niepewną sytuację pogodową.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie od dużego po małe. Na ogół bez deszczu, jedynie początkowo w północnej części województwa wystąpią zanikające opady. Temp. min. ok. 11/14°C. Wiatr słaby ze wschodu i północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1017 hPa.

CZWARTEK [08.06.2023] – to będzie całkiem niezły dzień długiego weekendu. Przewiduję zachmurzenie zróżnicowane od małego ⛅ po duże. Na ogół bez deszczu, jedynie w Beskidach po południu możliwe będą miejscami opady. Temp. max. ok. 21/25°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu i północnego wschodu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1015 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie od umiarkowanego po całkowite. Przelotne opady deszczu wystąpią tylko lokalnie, głównie na krańcach południowych. Temp. min. ok. 13/15°C. Wiatr słaby nadal ze wschodu. Ciśnienie ok. 1015 hPa.

PIĄTEK [09.06.2023] – zachmurzenie duże 🌥️ i całkowite ☁️ W ciągu dnia będą pojawiać się w wielu miejscach opady deszczu, a punktowo również burze ⛈️ UWAGA: w czasie burz możliwe opady nawalne powodujące podtopienia oraz lokalnie grad. Śledźcie zakładkę Ostrzeżenia meteorologiczne gdyż możliwe, że takowe się pojawi na ten dzień.

Temperatura maksymalna ok. 19/22°C. Wiatr słaby i umiarkowany (w czasie burz porywisty) z północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1013 hPa.

SOBOTA – NIEDZIELA [10-11.06.2023] – wstępnie z tych dwóch dni lepiej zapowiada się niedziela, gdyż wtedy prawdopodobieństwo opadów będzie dużo mniejsze niż w sobotę.

Utrzyma się temperatura maksymalna balansująca w pobliżu 20 stopni.

Generalnie prognozowanie pogody na najbliższe dni jest bardzo trudne z uwagi na występowanie punktowych opadów.

Prognoza na właściwy weekend, czyli sobotę i niedzielę, ukaże się tradycyjnie w czwartek wieczoremTUTAJ

Przypomnę, że w zakładce Zdjęcia satelitarne można na bieżąco obserwować powstawanie, występowanie oraz przemieszczanie się opadów.

Na koniec dodam, że najlepsza słoneczna ☀️ pogoda bez deszczu przez cały długi weekend utrzyma się nad morzem.