Prognoza na pierwsze dni lata

Przed nami pierwsze dni astronomicznego lata. Jaką pogodę nam zafundują? Zapraszam na szczegółową prognozę oraz na letnią ciekawostkę 😃

ŚRODA [21.06.2023] – zachmurzenie w ciągu dnia będzie się zmieniać w zakresie od całkowitego ☁️ po małe 🌤️ Miejscami wystąpią opady deszczu i burze ⛈️ Te ostatnie są prawdopodobne zwłaszcza późnym popołudniem i wieczorem w południowej części woj. śląskiego. W czasie burz opady mogą być silne. Lokalnie możliwy grad.

Gorąco. Temperatura max. wyniesie ok. 26/29°C. Wiatr powieje na ogół słabo z kierunków południowych, jedynie w czasie burz silniejszy. Ciśnienie wciąż stabilne 1015-1017 hPa.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie od całkowitego po umiarkowane. Początkowo w południowej części regionu wystąpią zanikające opady i burze. Potem w większości regionu bez deszczu. Temp. min. rano ok. 16/19°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków, jedynie w czasie burz porywisty. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1016 hPa.

CZWARTEK [22.06.2023] – zachmurzenie od małego 🌤️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ Na ogół bez opadów. Nadal gorąco, a nawet upalnie. Temp. max. ok. 28/30°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie dość stabilne w zakresie 1018-1020 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane i na ogół bez opadów. Temp. min. rano ok. 16/19°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z południowego wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1013 hPa.

PIĄTEK [23.06.2023] – zachmurzenie między całkowitym a umiarkowanym. Miejscami pojawią się opady deszczu oraz punktowe burze i to już przed południem. Temp. max. ok. 26/28°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie stabilne ok. 1013 hPa.

Prognozę będę na bieżąco aktualizował, a o weekendzie napiszę w czwartek wieczorem. Na koniec zapraszam na letnią ciekawostkę dotyczącą najbliższych dni 😃

👉 TUTAJ