Prognoza na kolejne dni

Oto najnowsza szczegółowa prognoza kilkudniowa, którą postaram się na bieżąco aktualizować 😉

ŚRODA [05.07.2023] – od rana sporo Słońca, zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane ⛅ Dopiero po południu i wieczorem do regionu dotrze od zachodu kolejny front atmosferyczny, na którym zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego przynosząc opady deszczu oraz miejscami burze ⛈️

Temp. max. ok. 27/29°C, a więc to będzie kolejny gorący ale nie upalny dzień. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych, jedynie w czasie burz chwilami porywisty. Ciśnienie wciąż dość stabilne ok. 1015-1012 hPa.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie całkowite i duże. Początkowo miejscami będzie padać deszcz. Temp. min. ok. 14/17°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie stabilne 1015 hPa.

CZWARTEK [06.07.2023] – zachmurzenie zmienne od całkowitego ☁️ i dużego 🌥️ przed południem po umiarkowane i małe 🌤️ po południu oraz wieczorem. Lokalnie może pojawić się jeszcze przejściowy deszcz. Temp. max. ok. 21/23°C, a więc o kilka stopni chłodniej, niż w środę. Wiatr słaby z kierunków północnych. Ciśnienie lekko wzrośnie do 1020 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie najwyżej małe 🌖 Bez opadów. Temp. min. ok. 10/13°C, a więc dość rześko. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1022 hPa.

PIĄTEK [07.07.2023] – pogodę będzie kształtować słaby wyż z centrum na pograniczu polsko-niemieckim. W związku z tym przewiduję zachmurzenie najwyżej małe 🌤️ i oczywiście bez opadów. Temp. max. ok. 25/26°C Wiatr słaby z północy, a ciśnienie dość stabilne ok. 1023 hPa.

Generalnie im bliżej WEEKENDU tym więcej Słońca i cieplej, ale szczegółowa prognoza na sobotę i niedzielę ukaże się tradycyjnie w czwartek 😉

Na koniec zapraszam Was na video 👉 ciekawostkę 😃