Prognoza na kolejne dni

Za nami rekordowo ciepły wrzesień i nowy polski rekord temperatury w październiku. który zanotowano w Legnicy [29,3°C]. W woj. śląskim rekordu nie było, we wtorek temperatura po południu wzrosła w Katowicach do ok. 24,7°C, a więc zabrakło aż dwóch stopni do rekordu z 2001 roku.

Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody dla województwa śląskiego, a na koniec na dwie najnowsze ciekawostki 😉

ŚRODA [04.10.2023] – zachmurzenie w naszym regionie będzie zmienne od małego 🌤️ po duże 🌥️ Bez opadów. Napłynie powietrze polarno-morskie. W stosunku do wtorku ochłodzi się aż o około 8 stopni. Po południu na termometrach zobaczymy najwyżej 16/17°C. Wiatr powieje umiarkowanie z zachodu. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie 1027 hPa.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie zróżnicowane od nieba bezchmurnego po zachmurzenie umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 6/9°C. Wiatr osłabnie i powieje z południowego zachodu. Ciśnienie delikatnie spadnie do ok. 1024 hPa.

CZWARTEK [05.10.2023] – zachmurzenie zmienne od małego 🌤️ rano po duże z przejaśnieniami 🌥️ po południu. Bez opadów. Temp. max. ok. 17/18°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu i zachodu, w porywach do ok. 50 km/h, będzie nieco obniżał temperaturę odczuwalną. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1023 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie początkowo całkowite, później umiarkowane. Na ogół bez opadów, jedynie w pierwszej części nocy może lokalnie pokropić. Temp. min. rano ok. 7/9°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie lekko wzrośnie do 1027 hPa.

PIĄTEK [06.10.2023] – zachmurzenie zmienne, przeważnie umiarkowane ⛅ i duże z przejaśnieniami 🌥️ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 17/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu i zachodu. Ciśnienie 1028->1024 hPa.

Jak widać w najbliższych dniach i prawdopodobnie w ogóle w tym roku nie będzie już szans na gorące dni z temperaturą 25+ Na koniec zapraszam Was na rekordową 👉CIEKAWOSTKĘ! oraz na moje 👉ZDJĘCIE 😉

Kolejna aktualizacja w czwartek wieczorem 🙂