Wraca Babie Lato. Na jak długo?

Początek tygodnia przyniósł nam spore ochłodzenie w związku z napływem powietrza arktycznego. Lokalnie pojawiły się nawet pierwsze przymrozki. Przed nami jednak zmiany. Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę, a na koniec również na ciekawostkę 😀

ŚRODA [11.10.2023] – nocny front wypchnie poza wschodnie granice Polski to zimne arktyczne powietrze i sprowadzi z południowego zachodu od samego rana dużo cieplejsze. W ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane ⛅ i małe 🌤️ Będą to jednak głównie chmury piętra wysokiego, tak więc nie zabraknie Słońca 🌞 Bez opadów.

Wróci Babie Lato. Temp. max. po południu wyniesie ok. 21/22°C. Jedyny minus to umiarkowany i dość silny wiatr z południowego zachodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1016 hPa.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane w postaci cienkich wysokich chmur. Bez opadów. Temp. min. ok. 12/15°C, a więc bardzo ciepła noc, jak na październik. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1015 hPa.

CZWARTEK [12.10.2023] – przed południem zachmurzenie przeważnie małe oraz umiarkowane ⛅ i bez opadów. Późnym popołudniem i wieczorem wzrastające do dużego 🌥️ oraz całkowitego aż do wystąpienia w większości regionu opadów deszczu 🌧️ Nadal ciepło. Temp. max. ok. 20/21°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1015 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie całkowite i duże. Miejscami spadnie deszcz 🌧️ głównie w pierwszej części nocy. Temp. min. ok. 11/13°C. Wiatr umiarkowany cały czas z południowego zachodu. Ciśnienie stabilne 1017 hPa.

PIĄTEK [13.10.2023] – zachmurzenie zmienne od małego 🌤️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ Bez opadów. To będzie kolejny dość ciepły dzień. Temp. max. po południu wyniesie ok. 20/21°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie po południu zacznie wolno spadać.

Do kiedy potrwa Babie Lato? Prawdopodobnie do ok. 14 października. Niewykluczone, że jego apogeum, czyli najcieplejszy dzień, przypadnie w sobotę, a więc w weekend. Najnowsza szczegółowa prognoza do końca tygodnia ukaże się tradycyjnie w czwartek, a na koniec zobaczcie, co może nam zafundować październik 👉TUTAJ 😯