Prognoza na weekend

W tym tygodniu mamy do czynienia ze sporymi wahaniami temperatury od przymrozków po nawet 21°C

Jak będzie w weekend? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę dla naszego regionu.

PIĄTEK [13.10.2023] – zachmurzenie zróżnicowane od małego 🌤️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 20/21°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie po południu zacznie wolno spadać.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie będzie się stopniowo zmniejszać aż do bezchmurnego nieba 🌘 Bez opadów. Temp. min. rano ok. 12/15°C., a pod górami lokalnie jeszcze wyższa. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu oraz południa. Ciśnienie spadnie do 1008 hPa.

SOBOTA [14.10.2023] – przed południem sporo Słońca, zachmurzenie najwyżej małe 🌤️ lub umiarkowane i bez opadów. Po południu chmur zacznie przybywać, gdyż z północnego zachodu nadciągnie kolejny front atmosferyczny, który późnym popołudniem i wieczorem przyniesie deszcz 🌧️ Nawet istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że lokalnie zagrzmi.

Nadal ciepło. Temp. max. ok. 21/22°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu oraz południa, wieczorem za frontem skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie stabilne 1008 hPa, dopiero po przejściu frontu wieczorem zacznie rosnąć.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie całkowite ☁️ zmniejszające się do umiarkowanego i małego. W pierwszej połowie nocy wystąpią miejscami zanikające opady deszczu 🌧️ na froncie chłodnym, za którym zacznie napływać chłodniejsze powietrze. Temp. min. rano ok. 6/8°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu i zachodu. Ciśnienie wzrośnie do 1015 hPa.

NIEDZIELA [15.10.2023] – zachmurzenie będzie zmienne między małym 🌤️ a dużym 🌥️ a więc nie zabraknie Słońca. Przez większość dnia bez opadów, dopiero pod wieczór lokalnie może przelotnie pokropić. Temp. max. po południu wyniesie zaledwie ok. 11/12°C, czyli w porównaniu do soboty ochłodzi się o około 10 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu i zachodu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1016 hPa.

Po weekendzie prawdopodobnie jeszcze ciut chłodniej 😉