Przydadzą się cieplejsze ubrania

Za nami zmienny pod względem temperatury weekend. W sobotę było jeszcze bardzo ciepło 22°C, a w niedzielę już tylko 12°C. Po weekendzie szykujcie jeszcze cieplejsze ubrania. Oto najnowsza szczegółowa prognoza na najbliższe dni.

PONIEDZIAŁEK [16.10.2023] – zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami 🌥️ Lokalnie może krótko przelotnie pokropić. To będzie chłodny dzień. Temperatura maksymalna po południu wyniesie zaledwie ok. 8/9°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu i zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1022 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego po umiarkowane. Na ogół bez opadów. Zimno. Temp. min. ok. 1/3°C. Lokalnie niewykluczone słabe przygruntowe przymrozki. Wiatr słaby z kierunków zachodnich. Ciśnienie stabilne ok. 1022 hPa.

WTOREK [17.10.2023] – zachmurzenie przeważnie umiarkowane ⛅ Na ogół bez opadów. Nadal chłodno. Temp. max. ok. 9/11°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie dość stabilne ok. 1022 hPa.

NOC z wtorku na środę – bez opadów ze zróżnicowanym zachmurzeniem od dużego po małe. Nadal zimno. Temp. min. będzie uzależniona od stopnia zachmurzenia. Tam, gdzie utrzymają się niskie chmury, będzie cieplej ok. 2/4°C, zaś w miejscach rozpogodzeń spadnie do ok. -1/1°C. Wiatr słaby głównie z kierunków południowych. Ciśnienie delikatnie spadnie do 1019 hPa.

ŚRODA [18.10.2023] – sporo Słońca, zachmurzenie będzie najwyżej małe lub umiarkowane ⛅ Bez opadów. Temp. max. 11/13°C. Wiatr słaby z kierunków południowych, a ciśnienie lekko spadnie do ok. 1015 hPa.

Krótko mówiąc, w najbliższych dniach nie będzie już szans na Babie Lato. Umocni się natomiast termiczna chłodna jesień. Prognozę będę oczywiście aktualizował w razie zmian 😉