Prognoza na kolejne dni

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie całkowite. Znad Republiki Czeskiej nasunie się strefa ciągłych opadów deszczu 🌧️ która obejmie cały region. Temp. min. rano ok. 11/13°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południa, skręcający na zachodni. Ciśnienie najpierw spadnie do 998 hPa, po czym zacznie rosnąć.

ŚRODA [25.10.2023] – przed południem na przeważającym obszarze będzie pochmurno ☁️ i miejscami wystąpią zanikające opady. Po południu od południowego zachodu będą postępować przejaśnienia 🌥️ i bez opadów. Temp. max. ok. 12/14°C. Wiatr umiarkowany z zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do 1002 hPa.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie zmienne od małego po całkowite. Przez większość nocy bez opadów, dopiero nad ranem miejscami popada ☔ Temp. min. w pierwszej części nocy ok. 5/8°C. Wiatr słaby przeważnie z kierunków południowych. Ciśnienie spadnie do ok. 998 hPa.

CZWARTEK [26.10.2023] – zachmurzenie zmienne, między dużym 🌥️ a małym. Tylko lokalnie, głównie rano, wystąpią przelotne opady deszczu 🌧️ Temp. max. ok. 14/16°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 997 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami. Lokalnie możliwe będą przelotne opady 🌧️ głównie na południu regionu. Temp. min. ok. 7/9°C. Wiatr słaby z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie do ok. 994 hPa.

PIĄTEK [27.10.2023] – zachmurzenie duże 🌥️ i całkowite ☁️ W większości regionu wystąpią ciągłe opady deszczu 🌧️ zwłaszcza po południu. Temp. max. ok. 12/13°C. Wiatr słaby z kierunków zmieniających się. Ciśnienie początkowo jeszcze lekko spadnie do ok. 990 hPa, po czym zacznie rosnąć.

Prognozę będę w razie zmian aktualizować.