Prognoza na kolejne dni

Oto najnowsza szczegółowa prognoza na najbliższe dni dla województwa śląskiego.

PONIEDZIAŁEK [13.11.2023] – zachmurzenie zmienne przeważnie między całkowitym ☁️ a umiarkowanym ⛅ także Słońce też się pokaże. Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 7/8°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie po południu i wieczorem będzie spadać.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. Z zachodu na wschód będzie się przemieszczać ciepły front atmosferyczny z opadami deszczu 🌧️

Temp. min. wystąpi przed frontem i wyniesie jeszcze w poniedziałkowy wieczór ok. 1/6°C. Najcieplej w okolicach Bielska-Białej. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany i dość silny z południa oraz południowego zachodu. W górach pojawi się przejściowo halny, przynosząc nad ranem wzrost temperatury pod górami do ok. 10/12°C! Ciśnienie najpierw spadnie do ok. 1002 hPa, po czym zacznie ponownie rosnąć.

WTOREK [14.11.2023] – zachmurzenie przeważnie między umiarkowanym ⛅ a całkowitym ☁️ Jedynie lokalnie po południu może przelotnie pokropić. Temp. max. ok. 11/13°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu. Ciśnienie w miarę stabilne na poziomie ok. 1006 hPa.

NOC z wtorku na środę – ponownie zachmurzenie duże z przejaśnieniami i całkowite. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. min. rano ok. 6/7°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie do ok. 1003 hPa.

ŚRODA [15.11.2023] – zachmurzenie duże 🌥️ i całkowite ☁️ W większości regionu okresami wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. max. ok. 8/9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1010 hPa.

Generalnie przed nami ciąg dalszy późnej jesieni z temperaturą typową dla tej pory roku 🙂 Prognozę będę oczywiście w razie zmian aktualizował 🙂