Prognoza na weekend oraz wstępna na Święta

Przed nami kolejne zmiany w pogodzie. Oto szczegółowa prognoza na najbliższe dni.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie zróżnicowane od małego po całkowite. Lokalnie możliwe będą przelotne opady śniegu ❄️ Temp. min. ok. -1/0°C. Wiatr nadal dość silny z zachodu, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie lekko wzrośnie do 998 hPa.

SOBOTA [23.12.2023] – zachmurzenie najpierw umiarkowane ⛅ i duże z przejaśnieniami 🌥️ później całkowite ☁️ Po południu do woj. śląskiego dotrze front z opadami śniegu ❄️ Najmocniej będzie sypać w centrum i na południu regionu. Temperatura max. ok. 0/1°C. Wciąż silny zachodni wiatr będzie obniżał temp. odczuwalną nawet o ok. 6-7 stopni. Ciśnienie stabilne ok. 1000 hPa.

NOC z soboty na niedzielę –  zachmurzenie duże do całkowitego ☁️ Z południowego zachodu nasunie się front z opadami śniegu ❄️ Temp. min. ok. -1/0°C. Wiatr umiarkowany z zachodu. Ciśnienie ok. 1000 hPa.

NIEDZIELA 🎄 [24.12.2023] – wigilijny poranek będzie piękny, zimowy, śnieżny ❄️❄️ ☃️ po kolejnych opadach śniegu. Niestety w ciągu dnia napłynie za frontem ponownie cieplejsze powietrze i opady śniegu zamienią się po południu w opady deszczu ☔ Śnieg zacznie topnieć i zrobi się plucha. Temperatura będzie rosnąć i przed północną wyniesie ok. 6/7°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1005 hPa.

PONIEDZIAŁEK [25.12.2023] – to prognoza wstępna. Zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Ciepło. Temp. max. ok. 8/10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu.

WTOREK [26.12.2023] – prognoza wstępna: zachmurzenie duże z przejaśnieniami 🌥️ Na ogół bez opadów. Nadal ciepło. Temp. max. ok. 8/10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu oraz południowego zachodu.

Ostateczna i bardzo dokładna prognoza na Wigilię i całe Święta ukaże się w sobotę 😉