Prognoza na kolejne dni

Sobota przyniosła w większości woj. śląskiego zapowiadane okresowe opady deszczu 🌧️ Zupełnie inna pogoda panowała na północy Polski, m.in. nad morzem, gdzie było słonecznie 🌞 Co nas czeka w kolejnych dniach?

UWAGA: w związku z napływem nad południową część Polski bardzo wilgotnej i chwiejnej masy powietrza znad Morza Kaspijskiego i Czarnego, prognoza może być mało precyzyjna i będzie aktualizowana.

W NOCY z soboty na niedzielę w woj. śląskim dominować będzie zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami oraz całkowite ☁️ Okresami wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. min. ok. 16/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego wschodu.

Najlepsze warunki do obserwacji „spadających gwiazd” będą na północy i zachodzie Polski.

W NIEDZIELĘ [14-08-2022] – w ciągu dnia przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie zmienne od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ Miejscami wystąpią opady 🌧️ głównie przed południem. Temp. max. ok. 23/25°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie ze wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1008 hPa.

W NOCY z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od dużego po małe 🌖 tak więc będzie szansa na ujrzenie Perseidów również i w naszym regionie. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 14/17°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich.

W PONIEDZIAŁEK [15-08-2022] – trzeci dzień długiego weekendu przyniesie całkiem niezłą pogodę, zachmurzenie od małego 🌤️ po duże 🌥️ Dopiero późnym popołudniem/wieczorem możliwe będą tylko punktowe opady ⛈️ Konia z rzędem jednak temu, kto dokładnie wskaże miejsce pojawienia się ewentualnych komórek opadowych 😉 Temp. max. ok. 27/29°C, a więc zrobi się gorąco i parno (duszno), gdyż zalegać będzie nad nami wilgotna masa powietrza. Wiatr słaby przeważnie z południowego wschodu i południa. Ciśnienie stabilne ok. 1007-1005 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek zachmurzenie zróżnicowane od dużego po małe. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 14/17°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków.

We WTOREK [16-08-2022] – zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane ⛅ W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie możliwy będzie po południu punktowy deszcz/burza ⛈️ Nadal gorąco i duszno. Temp. max. ok. 27/29°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie ok. 1008-1010 hPa.