Jakie będą kolejne dni?

Święta, święta i po świętach. Choć w czasie świąt woj. śląskie należało do najchłodniejszych w Polsce (najcieplej było na Podlasiu i Mazowszu), to generalnie pogoda nie była najgorsza, pokazało się trochę Słońca, a deszcz padał tylko lokalnie.

Jakiej pogody możemy się spodziewać w woj. śląskim w najbliższym czasie? Czy widać większe i dłuższe ocieplenie? Zapraszam na najnowszą prognozę pogody.

We WTOREK [11.04.2023] – rano miejscami mgły, potem Słońce będzie się przebijać przez cienkie chmury piętra wysokiego ⛅ Późnym popołudniem z zachodu dotrze do regionu front z opadami deszczu 🌧️

Temp. max. po południu ok. 14/16°C. Wiatr najpierw słaby z kierunków południowych, zaś w czasie przechodzenia frontu będzie umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie spadnie do 1010/1012 hPa.

W NOCY z wtorku na środę – zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami wystąpią opady deszczu. Temp. min. ok. 3/5°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu.

W ŚRODĘ [12.04.2023] – zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ Najwięcej błękitnego nieba zobaczymy po południu, choć na zachodzie regionu już od rana będzie sporo rozpogodzeń. Na ogół bez opadów.

Temp. max. ok. 10/12°C. Wiatr słaby najpierw z północnego zachodu, później zmieni kierunek na południowo wschodni. Ciśnienie delikatnie spadnie do 1007hPa.

W NOCY ze środy na czwartek – zachmurzenie zmienne od małego po całkowite. Bez opadów. Temp. min. ok. 2/4°C. Wiatr słaby z południowego wschodu.

W CZWARTEK [13.04.2023] – zachmurzenie duże 🌥️ i całkowite ☁️ Lokalne słabe opady deszczu możliwe będą dopiero po południu i wieczorem głównie na krańcach zachodnich woj. śląskiego, o które otrze się kolejny front atmosferyczny. Temp. max. ok. 11/13°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie stabilne ok. 1007 hPa.

Niestety na razie nie widać jakiegoś trwałego większego ocieplenia, nie widać nawet jednego dnia z dwójką z przodu. No cóż, musimy uzbroić się w cierpliwość.

Na koniec zapraszam na najnowszą

👉 Analizę klimatyczną 😉