Prognoza na pierwszy wiosenny weekend

Trwa wczesna termiczna wiosna. W czwartek w woj. śląskim zanotowano 18/19°C. Jeszcze cieplej było m.in. w Małopolsce, gdzie przykładowo w Tarnowie słupki rtęci pokazały aż 22°C

Co nas czeka w pogodzie w najbliższych dniach, a zwłaszcza w czasie pierwszego wiosennego weekendu? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę oraz dwie pozytywne ciekawostki, w tym jedną bardzo ważną dla wszystkich!

W PIĄTEK [24.03.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie w województwie śląskim będzie przeważnie całkowite ☁️ i duże z niewielkimi przejaśnieniami 🌥️ Lokalnie spadnie przelotny deszcz 💧 głównie rano i pod wieczór.

To będzie kolejny dość ciepły dzień z temperaturą maksymalną po południu ok. 18/20°C. Wiatr powieje umiarkowanie z kierunków południowych w porywach do ok. 50 km/h. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1006 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę – zachmurzenie będzie zmienne od umiarkowanego po całkowite. Lokalnie pokropi przelotny deszcz. Temp. min. rano ok. 8/10°C. Wiatr umiarkowany do słabego, z południowego zachodu i zachodu.

W SOBOTĘ [25.03.2023] – zachmurzenie będzie zmienne od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ W ciągu dnia miejscami będą występować przelotne opady deszczu 💧 głównie jednak po południu. Temp. max. po południu ok. 12/14°C. Wiatr umiarkowany w porywach do 50-60 km/h z zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1006-1008 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę – zachmurzenie będzie zróżnicowane od małego po duże. Lokalnie możliwe będą przelotne opady deszczu. Temp. min. ok. 5/7°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu.

W NIEDZIELĘ [26.03.2023] – zachmurzenie będzie zmienne, przeważnie duże z przejaśnieniami ⛅ tak więc, podobnie jak w sobotę, Słońce też na pewno się pokaże. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu.

Temp. max. po południu ok. 11/13°C. Wiatr nadal umiarkowany w porywach do 50-60 km/h z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie o kilka hPa do poziomu ok. 1001 hPa.

CO PO WEEKENDZIE? – niestety czeka nas ochłodzenie. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie wrócą nawet przymrozki i niewykluczone, że gdzieniegdzie poprószy również śnieg ❄️

Jest to oczywiście na razie prognoza orientacyjna. O szczegółach poinformuję Was w moich kolejnych aktualizacjach. Na pocieszenie serwuję Wam dwie jakże pozytywne ciekawostki:

👉POZNAJ AŻ PIĘĆ RODZAJÓW WIOSEN

oraz

👉KIEDY I PO CO ZMIENIAMY CZAS NA LETNI?