Prognoza na niedzielę

Pierwszy dzień weekendu przyniósł nam bardzo wysokie temperatury. W woj. śląskim termometry wskazały po południu nawet 22°C, a w małopolskim miejscami aż 26°C! Tak ciepło, a w zasadzie gorąco, było w Tarnowie.

Drugi dzień weekendu przyniesie już zdecydowanie niższą temperaturę. Oto szczegółowa prognoza 24h dla województwa śląskiego.

NOC z soboty na niedzielę – przewiduję zachmurzenie całkowite ☁️ zmniejszające się stopniowo do umiarkowanego. W pierwszej połowie nocy na przechodzącym chłodnym froncie atmosferycznym wystąpią miejscami zanikające opady deszczu 🌧️

Za frontem napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Temp. min. rano wyniesie ok. 6/8°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu i zachodu. Ciśnienie wzrośnie do 1015 hPa.

NIEDZIELA [15.10.2023] – zachmurzenie będzie zmienne między małym 🌤️ a dużym 🌥️ a więc nie zabraknie Słońca. Przez większość dnia na ogół bez opadów, dopiero pod wieczór lokalnie może przelotnie pokropić deszcz.

Temp. max. po południu wyniesie zaledwie ok. 11/12°C, czyli w porównaniu do soboty ochłodzi się o około 10 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu i zachodu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1016 hPa.

Wstępnie dodam, że w poniedziałek na ogół bez opadów, ale nastąpi prawdopodobnie dalsze ochłodzenie. Szczegółowa prognoza na pierwsze dni nowego tygodnia ukaże się tradycyjnie w niedzielny wieczór 😉