Prognoza na niedzielę

Sobota przyniosła nam poprawę pogody po deszczowym piątku. Co nas czeka w niedzielę oraz poniedziałek? Oto szczegóły.

NOC z soboty na niedzielę – początkowo pogodnie 🌜 W drugiej połowie nocy zachmurzenie zacznie od zachodu wzrastać do dużego i całkowitego ☁️ i nad ranem lokalnie pojawią się przelotne opady. Temp. min. ok. 2/4°C wystąpi w pierwszej części nocy w czasie rozpogodzeń.

Nie można wykluczyć punktowych niewielkich przygruntowych przymrozków. Wiatr słaby z kierunków południowych, jedynie w górach silny w porywach do 70-80 km/h. Ciśnienie wyraźnie spadnie do ok. 988 hPa.

NIEDZIELA [05.11.2023] – od rana w całym regionie zachmurzenie całkowite ☁️ z narastającymi opadami deszczu 🌧️ Padać będzie przede wszystkim przed południem. Po południu opady będą od zachodu stopniowo zanikać i miejscami pojawią się przejaśnienia 🌥️

Temp. max. ok. 9/11°C wystąpi dopiero pod wieczór. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych, wieczorem nieco silniejszy z południowego zachodu. Ciśnienie bardzo niskie, w południe ok. 985 hPa, po południu i wieczorem będzie rosnąć.

NOC z niedzieli na poniedziałek – tylko lokalnie z przelotnymi opadami deszczu.

W PONIEDZIAŁEK wstępnie przewiduję zachmurzenie umiarkowane ⛅ i duże z przejaśnieniami. Jeśli pokropi, to tylko bardzo lokalnie. Temperatura maksymalna do ok. 12°C. Mocniej powieje.

W niedzielę wieczorem zamieszczę najnowszą kilkudniową prognozę na nowy tydzień 😉