Prognoza na niedzielę i wstępna na poniedziałek

Sobota przyniosła nam sporo chmur, miejscami deszcz i ocieplenie do ok. 5°C. Jak będzie w niedzielę? Oto szczegóły.

NOC z soboty na niedzielę – w dalszym ciągu przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami. Na ogół już bez opadów.

Temperatura minimalna wyniesie ok. 1/3°C. Lokalnie w czasie przejaśnień może pojawić się przejściowo niewielki przygruntowy przymrozek. Wiatr słaby z południowego zachodu. Ciśnienie 1037-1035 hPa.

NIEDZIELA [17.12.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie w woj. śląskim będzie zróżnicowane między całkowitym ☁️ a nawet małym 🌤️ tak więc miejscami zobaczymy Słońce, zwłaszcza w południowej połowie regionu. Bez opadów.

Temperatura max. po południu ok. 5/7°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie wciąż wysokie 1035-1033 hPa.

A na koniec miła niespodzianka 😃 Wiele wskazuje na to, że w poniedziałek na południu Polski, czyli m.in. w woj. śląskim, niebo w całym regionie będzie wręcz bezchmurne! 🌞

Szczegóły ukażą się oczywiście w moich kolejnych prognozach, m.in. najnowszej kilkudniowej w niedzielny wieczór, na którą już teraz zapraszam 😉