Prognoza na niedzielę i poniedziałek

Sobota przyniosła nam już znaczną poprawę pogody po bardzo deszczowym piątku, jednak w drugim dniu weekendu będziemy mogli liczyć na jeszcze lepszą aurę. Oto szczegóły prognozy na niedzielę, a na koniec również krótka prognoza na poniedziałek 🙂

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie będzie zmienne, przeważnie duże z przejaśnieniami i umiarkowane. Na ogół bez opadów. Temp min. rano ok. 5/8°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu oraz południa. Ciśnienie lekko wzrośnie i ustabilizuje się na poziomie ok. 1009 hPa.

NIEDZIELA [29.10.2023] – drugi dzień weekendu przyniesie dalszą poprawę pogody. Będzie sporo Słońca 🌞 Na niebie pojawią się głównie delikatne chmury piętra wysokiego. Nigdzie nie będzie padać. Nastąpi dalsze ocieplenie. Temp. max. po południu wyniesie ok. 16/17°C. Wiatr powieje z południa słabo i umiarkowanie, jedynie w górach, gdzie pojawi się halny, będzie silniejszy w porywach do ok. 60 km/h. Ciśnienie dość stabilne ok. 1009-1007 hPa.

PONIEDZIAŁEK [30.10.2023] – po bezdeszczowej nocy w ciągu dnia pogoda będzie bardzo podobna do tej z niedzieli. Sporo Słońca, bez opadów i jeszcze cieplej. Temp. max. po południu ok. 18°C. Wiatr wciąż z kierunków południowych. Ciśnienie po południu zacznie spadać.

Kolejna najnowsza prognoza kilkudniowa ukaże się w poniedziałek rano 😉