Prognoza pogody na niedzielę

Za nami nie najgorsza sobota. Opady pojawiły się tylko miejscami dopiero późnym popołudniem, a temperatura była jeszcze całkiem przyzwoita, bo nawet do ok. 19°C. Od jutra dużo chłodniej. Oto szczegóły.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie duże i całkowite. W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ na chłodnym froncie atmosferycznym niżu PATRICK znad zachodniej Rosji. Front będzie się przemieszczać z północy na południe. Temp. min. rano ok. 8/10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu, a potem także z północy. Ciśnienie spadnie do 1013 hPa, po czym zacznie rosnąć.

NIEDZIELA [08.10.2023] – rano początkowo pochmurno i deszczowo 🌧️ ale od północy w kierunku południowym będą dość szybko postępować przejaśnienia oraz rozpogodzenia i niedzielne popołudnie upłynie już pod znakiem słonecznej 🌤️ oraz bezdeszczowej aury w całym regionie 😃

Nastąpi niestety dalsze ochłodzenie, gdyż z północy napłynie powietrze arktyczne wprost z okolic Bieguna Północnego. Temp. max. wyniesie zaledwie ok. 11/13°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z północnego zachodu oraz północy. Przy tej dość niskiej temperaturze będzie obniżał tzw. temperaturę odczuwalną jeszcze o kilka stopni. Ciśnienie gwałtownie wzrośnie i w późny niedzielny wieczór osiągnie ok. 1027 hPa.

Wstępnie dodam, że po bardzo zimnej nocy (raczej na ogół bez przymrozków) czeka nas deszczowy i bardzo zimny poniedziałek!

W niedzielę wieczorem zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę na kolejny tydzień.