Najnowsza kilkudniowa prognoza pogody

Zapraszam na najnowszą kilkudniowa prognozę pogody dla woj. śląskiego oraz na denerwującą ciekawostkę.

W PONIEDZIAŁEK [03.04.2023] – w ciągu dnia przewiduję zachmurzenie zróżnicowane od małego 🌤️ po duże i całkowite ☁️ Na ogół bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może słabo poprószyć śnieg, głównie na południu regionu, czyli w górach.

Niestety napływać będzie do nas zimne powietrze z Arktyki, dlatego temperatura maksymalna mierzona w cieniu wyniesie po południu jedynie ok. 3/5°C

Wiatr z północy słaby i umiarkowany, a to oznacza, że jego podmuchy będą potęgować odczucie chłodu, zwłaszcza w cieniu. Ciśnienie będzie lekko podwyższone i ustabilizuje się na poziomie ok. 1025 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek – przewiduję zachmurzenie zróżnicowane od małego po duże. Na ogół bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może słabo poprószyć śnieg. To będzie zimna noc, gdyż w całym regionie temperatura spadnie poniżej zera do ok. -2/-4°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z północy.

We WTOREK [04.04.2023] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie zmienne od małego 🌤️ po całkowite ☁️ Na ogół bez opadów. To będzie kolejny chłodny dzień z powietrzem pochodzenia arktycznego. Temp. max. po południu ok. 2/4°C. Wiatr słaby i umiarkowany wciąż z północy. Ciśnienie stabilne ok. 1024 hPa.

W NOCY z wtorku na środę – zachmurzenie zróżnicowane od dużego po małe. MIejscami niebo będzie bezchmurne. Na ogół bez opadów. Jeszcze zimniej. Temp. min. ok. -3/-6°C. Wiatr słaby z północy.

W ŚRODĘ [05.04.2023] – zachmurzenie od małego po całkowite. W większości regionu bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może słabo poprószyć śnieg. Wciąż zimno. Temp. max. zaledwie ok. 4/6°C. Wiatr słaby z północy. Ciśnienie stabilne ok. 1022 hPa.

CZY WIADOMO, JAKIE BĘDĄ ŚWIĘTA? – w tym miejscu pragnę zdementować mój post na Facebook’u, w którym napisałem, że w Święta będziemy lepić zające 🐰 ze śniegu ❄️ To był żart primaaprilisowy 😛😆

W tym roku śniegu w czasie Świąt Wielkanocnych się nie spodziewam 😉 Wstępną prognozę na Święta zamieszczę w moich kolejnych aktualizacjach, natomiast na koniec obiecana fatalna ciekawostka, którą przeczytacie

👉TUTAJ