Prognoza na nowy tydzień

Za nami kolejny całkiem przyjemny weekend ze sporą ilością Słońca i temperaturą dochodzącą do 14/16°C.

Jakiej pogody możemy oczekiwać w nowym tygodniu kwietnia? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę dla woj. śląskiego.

PONIEDZIAŁEK [17.04.2023] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie stopniowo wzrastać do dużego 🌥️ i całkowitego ☁️ w związku z nasunięciem się od południowego wschodu strefy opadowej związanej z niżem znad Bałkanów. Miejscami pojawią się opady deszczu ☔ zwłaszcza po południu i wieczorem.

Temperatura przed opadami zdąży jeszcze wzrosnąć do ok. 10/14°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z północny i północnego wschodu. Ciśnienie będzie cały czas stabilne ok. 1019 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – będzie w całym regionie pochmurna i deszczowa ☔ Temp. min. ok. 7/9°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego wschodu. Ciśnienie w dalszym ciągu stabilne ok. 1020 hPa.

WTOREK [18.04.2023] – tylko rano początkowo może jeszcze lokalnie kropić, później w ciągu dnia opady zanikną i pojawią się przejaśnienia 🌥️ Temp. max. po południu ok. 14/16°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu i północnego wschodu w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1022 hPa.

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami wystąpią opady deszczu ☔ Temp. min. ok. 6/8°C. Wiatr słaby cały czas z północy i północnego wschodu. Ciśnienie spadnie o kilka hPa.

ŚRODA [19.04.2023] – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. W większości regionu okresami wystąpią opady deszczu ☔ Nastąpi ochłodzenie. Temp. max. wyniesie zaledwie ok. 7/9°C. Wiatr powieje słabo z kierunków północnych. Ciśnienie będzie stabilne ok. 1017 hPa.

Czy to ochłodzenie będzie trwałe? Ze wstępnych moich analiz pola ciśnienia nad Europą wynika, że kolejny weekend przyniesie ponowny wzrost temperatury 🙂

Jest to oczywiście na razie prognoza orientacyjna, którą będę na bieżąco aktualizował 🙂 Na koniec zapraszam na obalenie pewnego 👉MITU