Po weekendzie ochłodzenie

Za nami długi weekend, który w większości Polski przyniósł piękną słoneczną 🌤️ pogodę, a lokalnie nawet pierwszy w tym roku upał.

Tak było m.in. w Poznaniu, gdzie zanotowano aż 30°C. Na Górnym Śląsku było oczywiście chłodniej, ale i tak dość przyjemnie, bo ok. 23°C.

Co nas czeka po piątej z rzędu słonecznej niedzieli? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody.

PONIEDZIAŁEK [12.06.2023] – w ciągu dnia w całym regionie zachmurzenie będzie najwyżej małe 🌤️ lub umiarkowane. Nigdzie nie spodziewam się opadów.

Napływać będzie do nas suche i dość chłodne powietrze arktyczno-kontynentalne [PAk] z północnego wschodu.

Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 18/20°C, a więc będzie o kilka stopni chłodniej niż w weekend. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny, z północnego wschodu. Ciśnienie nadal wciąż ok. 1020 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie w całym regionie najwyżej małe 🌘 Bez opadów. To będzie zimna noc. Temperatura minimalna rano ok. 4/8°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie ok. 1019 hPa.

WTOREK [13.06.2023] – zachmurzenie zmienne od małego 🌤️ po duże 🌥️ W większości regionu bez deszczu, jedynie bardzo lokalnie możliwe będą po południu przelotne opady.

Nastąpi dalsze ochłodzenie. Temp. max. po południu ok. 15/19°C, a więc kiepsko jak na okres z najdłuższymi dniami w roku. Wiatr słaby i umiarkowany cały czas z północnego wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1015 hPa.

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie zmienne, od małego na południu regionu do umiarkowanego i dużego na pozostałym obszarze. Na ogół bez opadów. Nadal dość chłodno. Temp. min. rano ok. 6/9°C. Wiatr słaby przeważnie ze wschodu. Ciśnienie ok. 1016 hPa.

ŚRODA [14.06.2023] – zachmurzenie zmienne od małego zwłaszcza na południu regionu, po umiarkowane i duże w centrum i na północy woj. śląskiego. Miejscami pojawią się opady deszczu, a po południu możliwe będą punktowe burze.

Temp. max. po południu ok. 17/19°C, a więc nadal niezbyt ciepło. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1017 hPa.

Podsumowując, pierwsze dni nowego tygodnia przyniosą nam niższe temperatury w porównaniu do długiego weekendu. Prognozę jak zawsze będę dla Was na bieżąco aktualizować w razie zmian 😉